Turystyka i wypoczynek

Czy można jechać na wakacje z psem?

Bardzo dużo rodzin posiada psy, dlatego też wyjeżdżając na urlop lub weekend – nie chce się z nimi rozstawać. Z roku na rok więc zwiększa się lista miejsc noclegowych, które zgadzają się na przyjazd turystów ze swoimi pupilami. Czy warto zabrać psa nad morze i czy wówczas taki urlop będzie udany dla jego właścicieli? Odpowiedź poniżej.

Polskie morze

W ostatnim czasie polskie morze cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z różnych stron. Do nadmorskich miejscowości przyjeżdżają nie tylko Polacy z gór, z mazur czy z centralnej Polski, ale też odwiedza je mnóstwo obcokrajowców. Dzięki temu, iż nocleg z psem nad morzem jest możliwy, wielu osobom spadł ciężar z głowy, gdyż po prostu nie chcieli zostawiać swojego czworonożnego członka rodziny u obcych osób. A urlop z psem może być jeszcze bardziej udany! Nie od dziś bowiem wiadomo, że właściciele psów często muszą wychodzić z nimi na spacer. Pies bowiem w jakiś sposób „zmusza” do spacerów oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Morze to idealne miejsce do tego typu aktywności. Wybierając jeszcze miesiące poza sezonem, nie straszny nam będzie tłok, korki ani brak atrakcji. Spacery nad wodą wiosną, latem i zimą będą równie udane.

Atrakcje z pupilem

Gdy nocleg z psem nad morzem jest już zapewniony, mnóstwo osób zastanawia się, czy będzie możliwość skorzystania z atrakcji, które zazwyczaj oferują nadmorskie miejscowości. Bez problemu wiele miejsc również akceptuje psy, dlatego też zjedzenie posiłku czy skorzystanie z latarni morskiej będzie jak najbardziej możliwe. Ponadto, wiele atrakcji jest na świeżym powietrzu, dlatego tez oprócz korzyści dla właściciela czworonoga, są także korzyści dla samego psa. Psiak bowiem może dzielnie towarzyszyć swojemu panu podczas joggingu na specjalnie wyznaczonych ścieżkach rekreacyjnych czy też na odpoczywaniu i relaksowaniu się na plaży w miejscach, które są do tego wyznaczone. Na większości plaż istnieje bowiem sfera, gdzie turyści mogą wejść z czworonogami i absolutnie nie grozi za to żadna kara. To samo dotyczy takich miejsc jak jeziora, lasy czy parki.

O czym należy wyjeżdżając z psem?

Warto poszukać mieć noclegowych, które są przyjaźnie nastawieni na psy. Zdarza się tak, że właściciele pobierają za to drobną opłatę np. 20 zł za dobę. Czasami jednak ceny za pupila są niezwykle wysokie i właściciele drogich hoteli życzą sobie nawet 100 lub 150 zł za dzień za psiaka. Ponadto, wraz z psem warto zabrać dla niego jego posłanie i kilka zabawek, by zwierzak czuł się swobodnie w nowym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *