Turystyka i wypoczynek

Gdzie udać się w podróż z psem?

Zdecydowanie wcześniej warto zacząć planować swój urlop, a już szczególnie wtedy, gdy mamy co do niego większe wymagania. Jednym z takich czynników może być podróżowanie wraz ze zwierzęciem. Nie wszystkie hotele i ośrodki respektują gości z takim dodatkowym uposażeniem.

Gdzie najlepiej udać się w podróż z psem?

Planując urlop ze swoim czworonożnym pupilem musimy nie tylko zadbać o to, aby nam było wygodnie, ale również zwierzęciu. Przede wszystkim nie możemy skazać psa na samotne siedzenie w pokoju hotelowym, czy zabieranie go na ciężki szlak turystyczny, gdy nie przepada za taką całodzienną aktywnością. Niezależnie więc od tego, czy będą to wczasy nad morzem z psem, czy aktywny wypad w góry, warto wziąć pod uwagę psie upodobania i predyspozycje.

Na pewno nie sprawdzi się urlop w miejscu oblężonym przez innych turystów, gdy nasz pupil nie lubi i nie jest przystosowany do przebywania wśród większej ilości ludzi, jakich spotkamy między innymi w czasie zimy w ośrodkach narciarskich lub latem nad morzem.

W góry czy nad morze – gdzie udać się na urlop z psem?

Co prawda w czasie urlopu przede wszystkim nam należy się właściwy wypoczynek, ale z kłopotliwym czworonogiem może to być utrudnione. Jeśli więc zarówno my, jak i pupil cenimy ciszę i spokój, to wybierzmy Wczasy nad morzem z psem poza sezonem. Podobnie ma się sprawa w przypadku wczasów w górach.

Wczasy nad morzem z psem w apogeum letniego sezonu mogą być dla zwierzęcia kłopotliwe ze względu na upał, jak i dużą ilość turystów. Pamiętajmy, że potrzebuje on także codziennej dawki ruchu, więc duże i energiczne rasy będą się męczyć z nami na tłocznej plaży.

Zapytaj w ośrodku, czy psy są mile widziane

Nie wszystkie hotele, ośrodki i pensjonaty akceptują zwierzęta, więc koniecznie zaplanuj swój urlop wcześniej, dzięki temu uda Ci się znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie również towarzystwo psa będzie respektowane.

Wraz z rozpoczęciem sezonu może okazać się to bardzo trudne, a jeżeli już znajdziemy odpowiednie miejsce, to możemy się liczyć, np. z dodatkową opłatą, dlatego urlop warto planować wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *