Turystyka i wypoczynek

Wakacje z dzieckiem nad morzem – co spakować do bagażu?

Wybierając się na rodzinne wakacje nad morzem z dzieckiem ważne staje się właściwe wyposażenie bagażu, który powinien zaspokajać wszystkie potrzeby zarówno dziecka, jak i rodzica. Kilkunastodniowy pobyt poza miejscem zamieszkania wymaga od troskliwych rodziców właściwego przygotowania na różne sytuacje, które mogą się w tym czasie pojawić. Co spakować do wakacyjnego bagażu?

Niezbędna apteczka

Apteczka to niezbędny element wyposażenia wakacyjnego bagażu. Wybierając się na wakacyjny wypoczynek nad morzem warto wyposażyć swoją apteczkę w krem z wysokim filtrem, chroniącym dziecko na plaży czy podczas spaceru. Dobrym pomysłem jest zakup kremu wodoodpornego, który utrzyma się na skórze dziecka nawet w trakcie zabaw w morzu. W sytuacji poparzenia słonecznego przyda się odpowiednia maść na poparzenia.

Podróżna apteczka powinna również zawierać lekarstwa na przeziębienie, leki przeciwwirusowe, na biegunkę oraz zaparcia. W razie odwodnienia warto zaopatrzyć apteczkę w elektrolity oraz probiotyk, pozwalające na przywrócenie właściwego stanu organizmu. Gotowość na każdą sytuację pozwoli szybko i sprawnie pozbyć się problemu, pozwalając na dalszy, udany wypoczynek.

Zabawa na plaży

Wakacje nad morzem z dzieckiem to przede wszystkim odpoczynek na plaży i długie zabawy w morzu. Co warto zabrać ze sobą na plażę? Chcąc zapewnić dziecku dużo wspaniałej zabawy, ale i niezbędnego bezpieczeństwa, warto wyposażyć swój bagaż w dmuchane koło. Do zabawy w piasku niezbędne okażą się wiaderko, łopatka i grabki.

Wybierając się na wakacje z małym dzieckiem, które nie potrafi jeszcze chodzić, warto zabrać ze sobą namiot, który zapewni skuteczne schronienie przed dużym nasłonecznieniem. Wśród rzeczy, które warto spakować jest również duży, plażowy ręcznik. Nie zawsze bowiem odpowiednia liczba ręczników dostępna będzie w hotelu.

Ochrona na kleszcze i komary

Okres letni sprzyja pojawianiu się komarów i kleszczy. Stanowią one duże zagrożenie dla zdrowia nie tylko dzieci, ale i rodziców. Warto zatem wyposażyć swój bagaż w środki odstraszające komary i kleszcze. W sytuacji dużego oblężenia komarami warto zabrać ze sobą moskitierę, chroniącą dziecko np. w czasie snu.

Przydatne mogą okazać się także środki łagodzące po ukąszeniu komara, które załagodzą skutki – swędzenie i pieczenie. Jeśli będąc nad morzem, zostaniemy narażeni na ukąszenie kleszcza, ważnym przyrządem okazać się może maszynka do wyjmowania kleszczy, która w bezpieczny i higieniczny sposób pozwoli pozbyć się intruza ze skóry ugryzionego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *