Przemysł

Sprawny transport jabłek w skrzyniopaletach

Rolnicy wkładają ogrom pracy w to, aby zapewnić nam smaczne i świeże warzywa i owoce. Zanim znajdą się na sklepowych półkach przechodzą długą drogę kontroli jakości. Czasem muszą przebyć również długą drogę, dlatego zapewnienie im odpowiednich warunków podczas transportu to kwestia kluczowa dla każdego rolnika i inwestora.

Jabłka też lubią się psuć

Choć wydaje się, że jabłko to jeden z odporniejszych owoców, to bardzo łatwo może ulec zepsuciu, szczególnie gdy zostanie nawet delikatnie obite. Niezmiernie ważne jest więc zapewnić im jak najbardziej bezpieczny i optymalny transport, który w efekcie zakończy się świeżym i smacznym owocem w naszym warzywniaku. Skrzynki na jabłka to najpopularniejszy sposób na magazynowanie tych owoców. Gdy zdecydujemy się na skrzyniopalety na jabłka wykonane z tworzywa sztucznego zamiast drewna, to mamy gwarancję, że produkt jest znacznie lepiej zabezpieczony. Jest to przede wszystkim związane z tym, że wysokiej jakości tworzywo jest neutralne dla artykułów spożywczych, a zarazem higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Nie ma obawy, tak jak przy drewnie, które absorbuje wodę, że tworzywo będzie pożywką dla pleśni i grzybów. Pod tym względem skrzynie na jabłka mogą pochwalić się małym wskaźnikiem strat przewożonych owoców.

Wygodne rozwiązanie logistyczne

Skrzynki na jabłka są również bardzo dobrym rozwiązaniem logistycznym. Z powodzeniem można ustawiać je w stosy i tym samym maksymalizować miejsce podczas transportu. Dostosowane są do standardowych palet, więc optymalnie wykorzystują miejsce podczas magazynowania. Elastyczny i wytrzymały materiał nie jest podatny na działanie wody, wilgoci i zmiany temperatur. Dzięki temu nie odkształca się i wymiary oraz waga są wciąż takie same. Skrzyniopalety na jabłka można więc także przechowywać na zewnątrz bez obawy, że mróz lub wysoka temperatura wpłyną negatywnie na ich jakość.

Lekko, szybko i sprawnie

Niewątpliwą zasługą jest również ich waga. Skrzynie na jabłka są znacznie lżejsze i nie absorbują wody. Drewniana skrzynia może być nawet 25 % cięższa. Może to generować problemy przy ważeniu owoców. Nie da się również ukryć, że są dzięki temu łatwiejsze

w obsłudze. Lżejsza skrzynia, więc praca idzie sprawniej i szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *