zdrowie

Jakie zalety mają rękawiczki lateksowe?

Oryginalne rękawiczki lateksowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kluczowe atuty mają rękawiczki jednorazowe lateksowe i w jakich sytuacjach warto właśnie na nie postawić.

Co warto wiedzieć?

Lateksowe rękawiczki, to nic innego jak popularne rękawiczniki wykonane w całości z naturalnego kauczuku. Z tego fantastycznego materiału producenci są w stanie wykonać się tylko grube rękawiczki do prac domowych, ale również wysokiej jakości rękawiczki medyczne cena. Lateks jak powszechnie wiadomo od wielu lat wykorzystywany jest także w branży kosmetycznej, dlatego też w wielu gabinetach kosmetycznych, można znaleźć właśnie rękawiczki wykonane z tego materiału.

Jakie największe zalety?

Rękawiczki lateksowe mogą pochwalić się dużą rozciągliwością, dzięki czemu idealnie dopasowują się do dłoni. W branży medycznej wykorzystuje się przeważnie dość cienkie modele, które nie zaburzają czucia, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można operować palcami. Latek jest materiałem, który ulega biodegradacji, dlatego też nie jest tak dużym obciążeniem dla środowiska naturalnego. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o atrakcyjnej cenie.

Rękawiczki nie dla każdego

Rękawiczki jednorazowe z lateksu mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że sporo osób może być uczulonych na lateks. Dla wielu osób sporym problemem może okazać się także specyficzny zapach. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że lateks bardzo szybko niszczy się pod wpływem olejów mineralnych i tłuszczów. Uważać należy także n rozpuszczalniki organiczne. Mowa tutaj na przykład o zmywaczach do paznokci, farbach i lakierach.

Rękawiczki medyczne

Osoby, które poszukują niezawodnych rękawiczek medycznych, powinny zwracać szczególną uwagę na atesty i oznakowania. Producenci oznaczają rękawiczki dla sektora medycznego symbolem CE. Godne polecenia są produkty, które są w 100% zgodne z normą EN 455. Na półkach sklepowych dostępne są rękawiczki lateksowe EN 455-1, które nie mają otworów, dzięki czemu nie przenikają przez nie bakterie i wirusy. Godne polecenia są także rękawiczki EN 455-2, które zapewniają doskonałą rozciągliwość oraz olbrzymią odporność na rozrywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *