Przemysł

Pianka polietylenowa co to jest?

Pianka polietylenowa kojarzona jest z branżą transportową oraz budowlaną można ją także wykorzystywać do pakowania przesyłek oraz wypełniania ich wolnej przestrzeni.

Właściwości pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa to substancja porowata powstająca w wyniku polimeryzacji etylenu. Jest ona idealnym materiałem do zabezpieczenia przedmiotów przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Pianka to jest bardzo trwała ma właściwości termoizolacyjne co pozwala stosować ją w budownictwie. Pianka polietylenowa producent opakowań poleca ją także do zabezpieczenia transportowanych przedmiotów. Jest ona lekka i nie wpływa na masę całego pakunku i pozwala wykorzystać się wielokrotnie. Pianka techniczna chroni przed wilgocią oraz działaniem substancji chemicznych jest materiałem niepalnym i odpornym na działanie różnych czynników zewnętrznych.

Zalety pianki polietylenowej

Do zalet pianki zaliczyć można jej lekkość, niską ceny oraz właściwości ochronne przed zarysowaniami. Pianka ta jest dźwiękochłonna oraz wodoszczelna nie wydziela żadnego zapachu i nadaje się do obróbki. Pianka polietylenowa producent wytwarza ją bez dodatku szkodliwych substancji i można wykorzystać ją także w branży spożywczej.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa w rolkach ma właściwości termo i hydroizolacyjny, a także dobrze izoluje akustycznie. Pianka tam ma swoje zastosowanie izolacji podłóg pływających. Pianka polietylenowa w rolkach układana może być pod panelami aby wygłuszyć dźwięki i stać się barierą izolacyjną, a także można stosować ją do izolacji termicznej pod ogrzewaniem podłogowym. Pianka ta dzięki swoim właściwością pozwala na zastosowanie jej jako uszczelnienie pod pokrycie dachowe z blachodachówki.

Cena pianki technicznej

Cena pianki polietylenowej uzależniona jest od jej grubości a także jej właściwości. Pianka samoprzylepna będzie droższa niż pianka zwykła. Pianka w rolkach o grubości 40 mm może kosztować 35 zł za opakowanie natomiast pianka o grubości 100 mm będzie kosztować 90 zł za opakowanie. Średnia cena pianki samoprzylepnej o grubości 1 mm wynosi około 0,30 zł za metr kwadratowy. Dostępna jest także pianka samoprzylepna o grubości 100 mm 30 oraz 50 mm a jej cena waha się od 25 do 45 zł za metr kwadratowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *