Przemysł

Do czego służą lakiery do płytek drukowanych?

Drukowane płytki mogą prezentować się naprawdę imponująco i okazale, jednak pod pewnymi warunkami. By ujawnić cały ich prawdziwy potencjał, należy płytki odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego też Sklep blelektronik.com.pl proponuje funkcjonalne i praktyczne lakiery do płytek drukowanych. Czym się one charakteryzują?

Do czego konkretnie służą lakiery?

Fachowy montaż płytek z pewnością podniesie ich walory i sprawi, że będą mogły posłużyć użytkownikom przez dłuższy czas. Natomiast niezależnie od montażu ważne jest również podjęcie profilaktycznej ochrony, którą ma zapewnić lakierowanie. Płytki są narażone na cały szereg czynników zewnętrznych jak np. wilgoć, substancje chemiczne, uszkodzenia mechaniczne, etc. Pokrycie ich warstwą dobrego lakieru ma na celu zminimalizowanie ryzyka oraz ochronę przed potencjalnym zagrożeniem. Płytki pokryte optymalną warstwą ochronną mają doskonałą przyczepność i także zapewniają osłonę dla pokrytych nimi powierzchni, więc jest to obopólna korzyść. Wyróżnia się lakiery akrylowe oraz silikonowe.

Lakiery do PCB – w jaki sposób aplikować?

Aplikacja lakieru przemysłowego wbrew pozorom nie jest wcale trudna, choć wymaga znajomości pewnych technik nakładania. Można ją przeprowadzać w różnych formach. Najbardziej powszechną formą jest nakładanie za pomocą pędzla. Lakier można także rozpylić ręcznie lub automatycznie. Istnieje także możliwość zanurzenia w lakierze konkretnych elementów. Niezależnie od przyjętej techniki, lakier powinien dokładnie pokryć obrabiane powierzchnie.

Lakiery do PCB – najważniejsze cechy

Lakiery do PCB wykazują się idealnym stopniem adhezji oraz wytrzymałością. Nie odpadają od pokrytych powierzchni i nie złuszczają się nawet po upływie dłuższego czasu. Doskonale izolują płytki od wilgoci, szkodliwych cieczy, czy innych czynników. Mają raczej bezbarwną konsystencję i nie stanowią zagrożenia dla człowieka, więc ich stosowanie jest w pełni bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *