moda

Joy

Sztuka uwodzenia zapachem jest stara jak świat i bywa, że rezultat przechodzi najśmielsze oczekiwania. Bo najpiękniejsze perfumy damskie potrafią przyprawić mężczyznę o prawdziwy zawrót głowy i zdarza się, że co poniektórzy panowie czasami ją tracą.

Wzięty pod lupę męski nos odznacza się szczególną wrażliwością na niektóre składniki perfum, w szczególności zaś na wanilię, piżmo i jaśmin. Jak wykazały badania, właśnie te zapachy dodają kobiecie atrakcyjności i działają niczym wabik. Połączony z mózgiem, a ściślej z tymi jego rejonami, które kontrolują emocje i hormony narząd węchu jest w stanie wywołać zmiany fizjologiczne w organizmie. Używając bardziej ludzkiego języka, zachęca do flirtu.

Królowa Wanilia

Perfumy z nutą wanilii są prawdziwym przyjacielem każdej kobiety. I o ile faceci nie przepadają za słodkimi zapachami, które określają jako duszące, to wanilia jest od tej reguły wyjątkiem. Muśnięta waniliową kroplą skóra pachnie słodko i upojnie, a złożony zapach, nie pomyl z cukrem waniliowym, ma swoją dynamikę i głębię. Dla wzmocnienia uwodzicielskiego efektu wanilię często miesza się z ambrą, piżmem i cytrusami, a wtedy zwyczajnie rzuca na kolana.

Najpiękniejsze perfumy damskie pachnące wanilią: Tom Ford Tobacco Vanille, Yves Saint Laurent Black Opium, Jo Malone Vetiver & Golden Vanilla Cologne Intense

Piżmo działa na zmysły

Ten bez dwóch zdań silny afrodyzjak stanowi podstawę kompozycji większości perfum z wyższej półki, dodając im harmonii, a także wzmacniając i wydłużając ich trwanie. Piżmo to perfumeryjna zmysłowość w najczystszym wydaniu, podobnie jak wanilia pełna ciepła i naturalnej słodyczy. Nie sposób go zignorować, to ekskluzywny, iście królewski zapach powodzenia i dyskretnej elegancji.

Najpiękniejsze perfumy damskie z nutą piżma: Chanel Coco Mademoiselle, Dolce&Gabbana Light Blue, Marc Jacobs Daisy

Jaśmin, czyli jak pachnie prawdziwy luksus

Zapach jaśminu z Grasse jest jedną z tajemnic niezwykłego sukcesu Chanel N°5, ale aby napełnić 30 ml buteleczkę należy zebrać około 1000 kwiatów jaśminu. Określany przez perfumiarzy jako narkotyczny i zmysłowy uderza do głowy także mężczyznom, nie dając im cienia szansy na obronę.

Najpiękniejsze perfumy damskie z nutą jaśminu: Chanel N°5, Gucci Bloom, Jean Patou Joy

Pięknie pachnąca kobieta jest wielce pożądanym towarzystwem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że sama świadomość własnej atrakcyjności dodaje jej pewności siebie i naturalnego uroku, którym nie sposób się oprzeć. Nikt już nie wątpi, że piękny zapach przyzwyczaja, uzależnia i pozwala wodzić za nos, dodajmy, w prawdziwie eleganckim stylu. Czy można chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *