moda

Dla kogo buty na koturnie?

Buty na koturnie od lat cieszą się sporym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one dobrą alternatywą dla butów na obcasie. Warto jednak mieć świadomość, że nie każda kobieta będzie dobrze wyglądać w obuwiu na koturnie.

Komu najbardziej pasują buty na koturnie?

Buty damskie na koturnie powinny stać się ulubionym obuwiem kobiet, które posiadają sporej wielkości biust oraz szerokie ramiona. Noszenie butów na platformie nada proporcji takiej kobiecej sylwetce i z całą pewnością wizualnie będziemy prezentować się lepiej.

Jeżeli kobieta ma masywne uda, to buty damskie na koturnie również mogą rozwiązać ten problem. Sprawią, że nogi będą wyglądać na dłuższe, a nasze uda utracą wizualnie na masywności.

Kto nie powinien nosić butów na koturnie?

Buty na koturnie są wygodniejsze od szpilek i dodają kobiecie kilka centymetrów wzrostu. Wydaje się więc, że są one odpowiednie dla każdej niskiej kobiety. Jednak rzeczywistość jest inna. Bardzo niska kobieta charakteryzująca się drobną figurą nie będzie dobrze wyglądać w takim obuwiu. Jeśli mamy krótkie nogi, to buty damskie na koturnie jeszcze bardziej skrócą je wizualnie, a to z całą pewnością nie będzie wyglądać korzystnie.

Jeżeli mamy szerokie łydki, to również nie jest to obuwie, które będzie nam odpowiadało. W takim obuwie będziemy bowiem wyglądać ciężko, a o to przecież nie chodzi. Jednak wiele zależy od odpowiedniego dopasowania butów na koturnie. Jeżeli znajdziemy odpowiedni model, to będziemy dobrze w nim wyglądać, chociaż jesteśmy niskie, chude lub mamy za szerokie łydki.

Jak wybrać odpowiednie buty na koturnie?

Jeśli jesteśmy niskie i drobne, a chcemy chodzić w butach na koturnie, to wystarczy, że dostosujemy się do kilku zasad i z całą pewnością będziemy dobrze wyglądać w takim obuwiu. W takiej sytuacji wybierajmy buty na niewielkiej koturnie, które będą w pastelowym kolorze. Jeżeli postawimy na czarne koturny, to będzie to źle wyglądać.

Nauczmy się także odpowiedniej stylizacji. Jeżeli połączymy koturny z sukienką maxi, to nasze szersze łydki nie będą widoczne i figura wyda się bardziej kobieca. Warto więc zapoznać się z poradami stylistów i dopiero wtedy wybrać się na zakupy w celu kupienia butów na koturnie. Tak naprawdę dla każdej kobiety są one odpowiednie, ale trzeba potrafić dobrać obuwie do swojej figury. Czasami jest to bardzo trudne i kobieta sama nie potrafi poradzić sobie z tym problemem. Dlatego lepiej doradzić się kogoś zanim zdecydujemy się kupić buty na koturnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *