moda

Bielizna na prezent – sprawdź, jak wybrać dobrze

Wybór odpowiedniej bielizny na prezent może okazać się sporym wyzwaniem. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak rozmiar czy gust osoby, którą zamierzamy obdarować. To zdecydowanie trudne zadanie dla mężczyzn, których z jednej strony może krępować sama wizyta w sklepie, a drugiej – niewiedza w zakresie rodzajów bielizny damskiej. Sprawdźmy więc, o czym pamiętać wybierając bieliznę na prezent.

Idealne dopasowanie

To najbardziej problematyczna kwestia podczas zakupu bielizny. Wybór tej za małej lub za dużej sprawi, że kobieta poczuje się niezręcznie i cały czar prezentu pryśnie. Nawet najpiękniejsza ekskluzywna bielizna nie będzie trafionym prezentem, jeśli nie będzie idealnie przylegała do ciała.

Jak sprawdzić rozmiar?

Jak więc mieć pewność, że wybieramy odpowiedni rozmiar? Aby go sprawdzić, najlepszym sposobem będzie zwyczajne przejrzenie metek na bieliźnie osoby, którą chcemy obdarować. Nie będzie to trudne w przypadku żony bądź partnerki, z którą mieszkamy. O ile rozmiar majtek będzie dość prosty do ustalenia, o tyle już biustonosz może okazać się bardziej problematyczny. Musimy bowiem sprawdzić zarówno obwód pod biustem, jak i wielkość miseczki. Polscy producenci bielizny zwykle stosują bardzo zbliżoną rozmiarówkę, natomiast w przypadku firm zagranicznych możemy spotkać się z zupełnie inną numeracją. Bezpiecznie będzie więc wybrać ulubioną markę kobiety i następnie sprawdzić, czy w jej ofercie znajduje się również ekskluzywna bielizna damska. W przypadku, gdy nie mamy możliwości sprawdzenia rozmiaru bielizny, a także nie mamy z kim skonsultować tej kwestii, pozostaje nam zaufanie swojej intuicji. Pamiętajmy, że ekskluzywna bielizna to nie tylko figi i biustonosze, ale również halki czy koszulki nocne. Nie muszą być one idealnie dopasowane do ciała, więc nawet, jeśli nie trafimy idealnie w rozmiar, nie będzie to aż tak dużym problemem.

Jeśli ekskluzywna bielizna damska, to tylko najwyższej jakości

Wybierając bieliznę na prezent ogromne znaczenie ma jakość materiału. Obecnie na rynku można znaleźć wiele sklepów oferujących ładną bieliznę, jednak wykonaną z niskiej jakości materiałów, najczęściej produkowaną masowo w krajach azjatyckich. Warto więc postawić na jakość, którą oferują polscy producenci bielizny. Znając wysokie oczekiwania swoich klientek tworzą oni bieliznę wykonaną z wysokogatunkowych tkanin, które są bezpieczne dla skóry oraz miłe w dotyku. Jedwab, tiul, koronki czy gipiura – tych materiałów szukajmy na metce wybierając bieliznę na prezent.

Pamiętając o tych kilku wskazówkach z pewnością uda nam się wybrać na prezent bieliznę, która wprawi w prawdziwy zachwyt jej przyszłą właścicielkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *