Maszyny i sprzęt

Co to jest SolidWorks i jak działa?

W 1995 roku ukazała się na rynku pierwsza wersja pewnej aplikacji. Jej angielska nazwa nie jest przypadkowa. SolidWorks to bowiem jedno z najlepszych narzędzi służących do projektowania 3D. Jest profesjonalnie i solidnie zaprogramowane. Łatwe w obsłudze, mające bardzo przyjazne środowisko, pozwalające na rozbudowaną i przyjemną pracę. Nic więc dziwnego, że do dziś zainstalowano prawie 3 mln licencji. Co jeszcze wiemy na temat tej świetnej aplikacji?

Charakterystyka SolidWorks

Program stosowany jest wtedy, gdy trzeba stworzyć skomplikowane model i wizualizacje 3D, a także analizy, obliczenia i dokumentacje 2D. Interfejs nie sprawia żadnych problemów. Użytkownik ma do czynienia z niezwykle inteligentnymi, operacjami geometrycznymi. Mowa między innymi o wycięciach, otworach, żebrach i zaokrągleniach. Jeśli chodzi o program Solidworks cena produktu jest zależna od różnych elementów, chociażby od typu licencji. Więcej na ten temat napiszemy poniżej, ale najpierw wyjaśnimy, jak ogólnie wyglądają operacje w tym oprogramowaniu, dzięki którym budowany jest model trójwymiarowy.

Okazuje się, że wyróżnia się się operacje szkicowane oraz modyfikowane. Te pierwsze bazują na szkicu 2D, który jest w następnych etapach przekształcany w bryłę. Można go wyciągać i obracać. Z kolei w drugim przypadku pracuje się już w modelu bryłowym – dokonuje się np. zaokrąglania. Trzeba też wspomnieć, że narzędzie SolidWorks jest opisane za pomocą parametrów, których naweet drobna modyfikacja powoduje zmianę całego obiektu.

Solidworks licencja oraz cena

Zobaczmy, co jeszcze wiadomo na temat SolidWorks Cena tej aplikacji w licencji standard wynosi 1250 euro rocznie. Chcąc jednak mieć dostęp do wszystkich opcji, należy wydać więcej pieniędzy. Dwie kolejne, droższe wersje, a więc professional i premium kosztują 1450 euro oraz 1850 euro. Co ciekawe, istnieje nie tylko możliwość kupna licencji wieczystej. Od niedawna producent pozwala na inną metodą korzystania z tego profesjonalnego oprogramowania. Jaką? Dla aplikacji Solidworks licencja może być także czasowa (trwająca przez kilka miesięcy).

Zalety najnowszego oprogramowania

Na koniec wspomnijmy jeszcze o tym, czym charakteryzuje się edycja SolidWorks z 2021 roku. Jest znacznie bardziej wydajna (współpracuje z platformą 3DEXPERIENCE). Dzięki niej da się sprostać większej liczbie wymaga. Ma się dostęp do takich świetnych narzędzi, że praca staje się szybsza, a gotowe efekty są bardzo satysfakcjonujące. Zwiększa się jednocześnie produktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *