Maszyny i sprzęt

Jak wybrać oprogramowanie dla firmy?

Trudno wyobrazić sobie współcześnie możliwość funkcjonowania zwłaszcza firm biurowych bez oprogramowania. Na rynku informatycznym dostępna jest obecnie szeroka gama oprogramowania dla firm.

Typy oprogramowania

Wśród programów dla firm można wyróżnić oprogramowanie:
– uniwersalne,
– specjalistyczne. Uniwersalne oprogramowanie obejmuje, choćby programy antywirusowe, sprzedażowe, kadrowe, księgowe. Natomiast oprogramowanie specjalistyczne to programy branżowe. Do takich zaliczyć można na przykład programy graficzne, jak solid works.

Profesjonalne oprogramowanie CAD

Wykorzystując program solidworks licencja można budować modele 3D, a także plany 2D, choćby na potrzeby inżynieryjne. Jest to jeden z bardziej popularnych programów pozwalających usprawnić procesy projektowania. Wykorzystując solid works można między innymi poszerzyć efektywność współpracy i komunikacji w zespołach projektowych. Jest to istotne szczególnie w większych przedsiębiorstwach, które działają na rynku globalnym, gdzie konieczne jest zapewnienie współpracy pomiędzy wieloma zespołami. W tym względzie program oferuje zintegrowane wyszukiwanie, co pozwala na łatwiejszy dostęp do niezbędnych w pracy informacji.

Na jaką licencję się zdecydować?

Wybierając jakiekolwiek oprogramowanie bardzo ważne jest dopasowanie licencji do potrzeb użytkownika czy firmy. W tym względzie solidworks licencja dostępna jest w dwóch, podstawowych wersjach. Po pierwsze zdecydować można się na solidworks licencję, która jest wieczysta. Pozwala to na korzystanie z programu po aktywacji w sposób bezterminowy. Oczywiście solidworks cena w takim przypadku będzie wyższą, ale jeśli program będzie stale wykorzystywany w firmach wówczas jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Jeśli nie chce się korzystać z programu w nieskończoność, ale chce się jedynie sprawdzić jego możliwości czy też wykorzystać przy konkretnych projektach można postawić na licencje czasowe. Przy takim zakupie solidworks cena będzie mniejsza. Pozwala to uzyskać mniejsze koszty początkowe. Czasowa solidworks licencja może być pozyskana na kilka miesięcy lub na rok czasu. Przy zakupie czasowej licencji zawsze w przyszłości można zdecydować się na zakup wieczystej licencji za wyższą solidworks cenę. Innym rozwiązaniem będzie przedłużenie, choćby licencji zakupionej na rok na kolejny okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *