Kultura

Wybór i korzystanie z kostki do gry na gitarze

Kostki do gry na gitarze to elementy, dzięki którym można uzyskać lepsze brzmienie i udoskonalić technikę gry. Warto jednak wiedzieć jak z takich kostek korzystać oraz które z nich wybrać,aby osiągnąć zamierzone korzyści.

Jak prawidłowo trzymać kostki do gry na gitarze?

Tak naprawdę sposobów trzymania kostki w czasie gry jest naprawdę bardzo dużo. Technika w głównej mierze zależna jest od indywidualnych upodobań osób grających na gitarze, a wskazanie jednego, najlepszego sposobu trzymania kostki nie jest możliwe. Warto jednak pamiętać o zachowaniu pewnych elementów, które znacząco ułatwiają znalezienie idealnej techniki trzymania kostki do gry na gitarze.

Chodzi tu przede wszystkim o:

– dotykanie kostki wyłącznie przy pomocy kciuka i palca wskazującego;
– układanie kostki na bocznej stronie palca wskazującego;
– dotykanie kostki kciukiem pod kątem prostym (na tyle na, ile będzie to możliwe).

W tym przypadku kąt zgięcia palca wskazującego będzie bardzo indywidualną sprawą. Każdy gracz powinien znaleźć sobie takie ustawienie, które będzie dla niego najwygodniejsze innej efektywniejsze w grze. Przeszukanie właściwego ustawienia należy pamiętać o tym, że koniec palca nie powinien wystawać przed kostkę.

Czym się kierować wybierając kostkę do gry na gitarze?

Na rynku dostępnych jest kilka typów kostek do gry na gitarze. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie różnią się one pod względem wizualnym zbytnio od siebie, to jednak warto wiedzieć, że w zależności od wybranego typu kostki, brzmienie gitary może być bardzo różnorodne. Ponadto wybór kostki będzie miał bardzo duży wpływ na komfort i precyzję gry, a tym samym kontrolę nad dźwiękami i artykulacją.

Poszczególne kostki przeznaczone do gry na gitarze różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim kształtem szpicem, grubością i wielkością oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane.Kostki należy wybierać przede wszystkim, mając na względzie swoje własne preferencje, ale również dostosowując się do tego, jakie utwory będą grane na gitarze. W przypadku gry akordowej najlepszym rozwiązaniem będą cienkie kostki do gry o nieco bardziej zaokrąglonym kształcie. Przy grze solowej warto stosować kostki, które są grubsze niż 1 mm.

Kostki do gry dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *