Kulinaria

Zastosowanie warzyw suszonych

Suszone warzywa to idealne rozwiązanie kulinarne dla osób chcących podkreślić smak potraw. Warzywa te przydadzą się w każdej kuchni, ponieważ można je zastosować praktycznie do każdego dania.

Suszone warzywa do zup

Ten rodzaj warzyw przydaje się najczęściej w kuchni, a do najbardziej popularnych możemy zaliczyć liść laurowy, liść pietruszki oraz włoszczyznę w kostce. Zupy z dodatkiem takich warzyw stają się bardzo aromatyczne i zaskakują swoim smakiem.

Zastosowanie warzyw suszonych w innych potrawach.

Tak jak w przypadku zup, świetnie komponują się z daniami mięsnymi wzbogacając ich smak. Na bazie suszonych pomidorów możemy zrobić bardzo zdrowy sos np. do spaghetti. Wbrew opinii innych osób suszone pomidory zawierają źródło witaminy C oraz mikroelementy potrzebne do prawidłowej pracy naszego serca, dlatego z czystym sumieniem możemy zastąpić świeże pomidory suszonymi.

Z pomocą oprócz suszonych pomidorów do potraw przychodzi nam cebula. Mało kto wie, że suszona po namoczeniu w wodzie sprawdzi się w przypadku smażenia lub gotowania, można ją również wykorzystać w sposób suchy do hamburgerów czy sznycli, jak również ryb czy potraw z jajek. Suszona cebula posiada bardzo głęboki smak, co sprawia, że idealnie zastępują naturalną. Ponadto jakkolwiek byśmy jej nie użyli, zachowuje ona swoje wartości odżywcze. Tak samo jak w przypadku innych suszonych warzyw cebula posiada mnóstwo witamin oraz działa bakteriobójczo. Spożywanie cebuli pod każdą postacią dobrze wpływa na wygląd skóry, jak również reguluje poziom cholesterolu.Czosnek to kolejna propozycja, która oprócz zastosowania kulinarnego ma także zastosowanie lecznicze, które sprawdza się od lat. Wykorzystanie tego warzywa sprawdzi się w przypadku dań mięsnych oraz kiszonek, surówek a nawet serów czy grzybów. Oprócz tego suszony czosnek działa regenerująco na nasz organizm oraz przeciwpasożytniczo. Jednak to tylko niektóre zastosowania tego cudownego produktu.

Na chwilę obecną na rynku jest bardzo dużo dostępnych suszonych warzyw pod różnymi postaciami, jednak najbardziej chodliwą z nich jest suszony płatek warzyw, który nadaje się do wszystkiego. Z pośród całej gamy aromatycznych warzyw, na pewno każdy znajdzie zastosowanie ich w swoim domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *