Kulinaria

Alkomat. Warto kupić profesjonalny

Zakup alkomatu możliwy jest w wielu miejscach, wśród dostępnych alkomatów są zaś urządzenia w bardzo różnych cenach. Niektóre z nich kosztują już kilkadziesiąt złotych, cena innych zaś sięga kilku tysięcy złotych. Jaki alkomat wybrać? Gdzie kupować takie urządzenia, by mieć pewność, że nabywa się alkomat warty uwagi?

Sklep z alkomatami to najlepszy wybór

Alkomaty sklep to najlepszy wybór. Oczywiście alkomaty można nabyć w wielu miejscach, nawet w marketach AGD i RTV, tam jednak istnieje bardzo duże ryzyko kupienia urządzenia, którego jakość nie będzie najlepsza. Oczywiście i ono będzie działać, ale margines błędu pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu będzie dość duży. Alkomat sklep to miejsce, gdzie sprzedawane są alkomaty z atestem. Urządzenia profesjonalne, które bardzo dokładnie mierzą poziom alkoholu. Warto jednak pamiętać, że sklep z alkomatami to miejsce, gdzie sprzedaje się często urządzenia, które dodatkowo trzeba skalibrować. Taka czynność powinna być przeprowadzona zaraz po zakupie alkomatu i później co najmniej raz w roku, podczas jego użytkowania.

Kalibracja alkomatu

Kalibracja takiego urządzenia to nic innego, jak takie jego ustawienie, by pokazywał rzeczywistą ilość alkoholu we krwi. Nie da się kalibracji przeprowadzić we własnym zakresie. Pierwszą może przeprowadzić alkomaty sklep, najczęściej bowiem alkomat sklep świadczy takie usługi. Aby kolejny raz skalibrować urządzenie, koniecznie będzie jego oddanie lub odesłanie do firmy, która się tym zajmuje. Sama kalibracja wymaga użycia specjalistycznych odczynników. Oczywiście wymagana też jest wiedza, jak taką kalibrację wykonać, nie ma więc możliwości wykonania jej we własnym zakresie.

Podsumowując

Zakup alkomatu ma sens. Każdy kierowca, który choć od czasu do czasu spożywa alkohol, powinien mieć pewność czy jego poziom w wydychanym powietrzu jest na tyle niski, by mógł wsiąść za kierownicę pojazdu. Warto więc nabyć takie urządzenie i w razie potrzeby po nie sięgać. Profesjonalny i regularnie kalibrowany alkomat zawsze będzie bardzo dokładnie wskazywał poziom alkoholu w wydychanym powietrzu i tylko z takiego urządzenia warto korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *