Kulinaria

Alkomat prawdę Ci powie

Alkohol to jedna z powszechniej stosowanych używek w naszym kraju. Bez względu na to, czy wypijany jest jako piwo, wino, czy tez mocny alkohol może doprowadzać do stanu upojenia, po którym organizm dość długo rozkłada go na czynniki pierwsze. Do tego czasu we krwi krąży jego dość spore stężenie, które zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem uniemożliwia kierowcom wsiadanie za kółko.

Jak być pewnym, kiedy nie jest się pewnym

Często sytuacją związaną z okresem następującym po spożywaniu alkoholu jest niepewność co do tego, czy stężenie tego związku chemicznego we krwi spadło do poziomu umożliwiającego kierowanie pojazdem mechanicznym. Wielu kierowców popełnia kardynalny błąd, wsiadając za kierownicę na kacu. Zwykle są pewni, że stan upojenia maja już za sobą, a dopiero w momencie policyjnej kontroli okazuje się, iż we krwi wciąż krąży niedozwolona zawartość alkoholu. Rezultat najczęściej jest jeden – odebrane prawo jazdy i sprawa w sądzie.

Można jednakże w prosty sposób uniknąć popadnięcia w takie kłopoty. Rozwiązaniem są tutaj alkomaty, które w prosty sposób pozwalają na sprawdzenie ilości alkoholu w organizmie. Popularne jest korzystanie z automatów alkomatowych, ustawionych na komisariatach Policji, gdzie każdy może za darmo dokonać takiego badania. O wiele bardziej praktyczne jest jednak posiadanie własnego urządzenia tego typu. Daje to bowiem możliwość sprawdzenia tego parametru w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Alkomat – produkt łatwo dostępny

Dostępne w powszechnej sprzedaży alkomaty sklepy internetowe zazwyczaj dość dokładnie opisują. Każdy z takich produktów ma swoją własną podstronę, gdzie opisane są poszczególne parametry alkomatu – rodzaj zasilania, dokładność badania, informacje o ewentualnej certyfikacji, itd. Każdy sprzedawany alkomat sklepy obejmują także okresową gwarancją, zabezpieczającą prawa klienta w przypadku zaistnienia niespodziewanej awarii.

Gdy w orbicie zainteresowania danej osoby znajdują się alkomaty sklepy stacjonarne także można wziąć pod uwagę, jako miejsce ewentualnego zakupu. Wprawdzie zakupy w sieci są wygodniejsze i dają większą możliwość porównania różnych ofert, niemniej kupno 'na żywo’ daje możliwość dokładnego przyjrzenia się produktom. Tym bardziej, że zazwyczaj każdy alkomat sklep może udostępnić do przetestowania, w celu sprawdzenia na własnym przykładzie jego właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *