Podróżniczy ręcznik z mikrofibry
W bagażu prawdziwego podróżnika nie powinno zabraknąć kilku gadżetów. Jednym z nich zdecydowanie jest ręcznik z mikrofibry, zwłaszcza, jeśli podróżujemy jedynie z bagażem podręcznym. Czym jest mikrofibra i dlaczego ręcznik wykonany z tego materiału jest doskonały w podróży?
Mikrofibra – czym jest?
Mikrofibra nie jest nowinką technologiczną. Na rynku produktów do czyszczenia istnieje już od lat w postaci ściereczek kuchennych. Mikrowłókna poliestrowe, które budują strukturę mikrofibry, doskonale chłoną wilgoć i szybko schną. Z tych powodów materiał ten znajduje zastosowanie w produkcji ręczników kąpielowych, wykorzystywanych zarówno przez podróżników, jak i sportowców. Ręczniki z mikrofibry potrafią wchłonąć trzy razy więcej wilgoci niż tradycyjne ręczniki bawełniane, a zajmują dwa/trzy razy mniej miejsca w walizce czy plecaku.
Dlaczego warto zaopatrzyć bagaż w ręcznik z mikrofibry?
Zalet ręczników z mikrofibry jest wiele. Jedna z nich, wymieniona wyżej, to wysoka chłonność oraz szybkoschnąca struktura. W związku z tym już niewielki ręcznik z mikrofibry potrafi osuszyć dorosłego człowieka. Kolejną zaletą są niewielkie rozmiary, dzięki czemu ręczniki te zajmują niewiele miejsca w bagażu oraz są bardzo lekkie. Co ciekawe, nawet wilgotny ręcznik z mikrofibry jest dużo lżejszy niż jego bawełniany odpowiednik. Wielu użytkowników tych ręczników zachwala również jego delikatną strukturę, przyjemną nawet dla wrażliwej skóry. Ręczniki z mikrofibry są także bardzo wytrzymałe, nie tracą swoich właściwości nawet po długim okresie regularnego użytkowania.
W jakich sytuacjach przyda się ręcznik z mikrofibry?
Rosnąca popularność ręczników z mikrofibry ma związek z ich doskonałymi parametrami użytkowymi oraz wszechstronnością zastosowania. Tego typu ręcznik przyda się nie tylko podczas podróży, ale i na basenach, w saunie, a nawet podczas treningów na siłowni. Wysoka chłonność związana jest ze specjalnym kształtem mikrowłókien, z jakich składa się cały materiał. Wytrzymała struktura sprzyja użytkowaniu ręcznika zarówno przez dorosłych, jak i najmłodszych domowników, w przedszkolu, na plaży, na odkrytym basenie czy w domu. Pomimo wielokrotnych prań, jego struktura pozostaje niezmienna.