dom i ogród

Modne sposoby na pomalowanie ścian

Pomysły na malowanie ścian mogą być różne. Wszystko zależy od gustów i preferencji domowników i malarza, a także od tego jakie pomieszczenie malować się będzie. Inne kolory będą pasować do kuchni, inne do sypialni, a jeszcze inne do pokoju dziecięcego. Wybór powinien być przemyślany, tak aby w pomieszczeniu dobrze się czuć.

Ściany w geometryczne wzory

Pomysły na malowanie ścian mogą wymagać od malującego precyzji i dokładności. Tak jest właśnie w przypadki, kiedy decyduje się umieścić na ścianach romby, trójkąty lub kwadraty. Każdy element może być oddzielony od siebie wyraźnym konturem albo może nachodzić jeden na drugi lub przylegać do siebie.

Jak wykorzystać gotowe szablony do malowania ścian?

Przy pomocy szablonów można ozdobić ścianę nawet najbardziej misternym wzorem. Mogą to być egzotyczne liście, ornamenty kwiatowe, serduszka, grochy i wiele innych.

Inne ciekawe pomysły na malowanie ścian

Najmodniejszymi pomysłami na malowanie ścian są pasy poziome i pionowe, efekt ombre, albo kolorowe smugi na ścianie. Można również ściany pomalować na biało, a sufit na kolorowo. Bardzo modne są ostatnio także lamperie z elastycznych farb, które łatwo utrzymać w czystości.Wiele osób decyduje się na pomalowanie ścian w dwóch różnych kolorach. Mogą to być delikatne, stonowane kolory, różniące się od siebie odcieniem, ale coraz więcej ludzi decyduje się na kontrastowe, wyraźne barwy na ścianach.Przemyślane malowanie ścian może przynieść cudowne efekty. Jeśli nie ma się swojego pomysłu warto skorzystać z podpowiedzi w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *