Kasetony sufitowe
dom i ogród

Kasetony sufitowe idealne do nowoczesnych aranżacji

Optyczne powiększenie, czy urozmaicenie wnętrza to zabiegi, które są stosowane w celu uzyskania bardziej estetycznej aranżacji. Nie tylko w klasycznym, ale również w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzają się kasetony sufitowe. Można bowiem wybierać nie tylko te bogato zdobione w kształcie rozety lub prostopadłościennym, ale także kasetony 3D z nowoczesnym wzornictwem.

Kasetony sklep – doskonałe wykończenie sufitów i ścian

Choć kasetony dedykowane są na sufity, nic nie stoi na przeszkodzie by pokryć nimi również ściany. Można także połączyć płyty ścienne i sufitowe tworząc oryginalny efekt. Kasetony sufitowe wykonane z polistyrenu są niezwykle lekkie, zatem nie obciążają stropu. Zaadaptowane na ścianach mogą skutecznie wyciszać pomieszczenie, ale na ściany można użyć także paneli wykonanych z polistyrenu.

Płyty ścienne i sufitowe w wersji op-art

Op-art to kierunek w grafice, który powstał już na początku XX wieku i szybko zaczęto widzieć w nim doskonałą podstawę do urządzania wnętrz. Geometryczne formy to kwintesencja nowoczesnego designu, w który dekoracje w stylu op-art wpisują się doskonale. Mogą one mieć również wyraz użytkowy, jak w przypadku kasetonów. Zastosowanie druku offsetowego pozwala na uzyskanie doskonałego efektu linii tworzących złudzenia optyczne na poszczególnych płytkach sufitowych wykonanych z polistyrenu. Taki sam efekt można uzyskać na jednej ze ścian, co w połączeniu z przeszkleniami tworzy wnętrze pełne głębi.

Kasetony sklep – wybierz materiały, z pomocą których wykonasz remont samodzielnie

Wśród płyt ściennych i sufitowych można znaleźć również wersje samoprzylepne. Takie płyty ułatwiają dodatkowo wykonanie remontu samodzielnie. Tutaj wystarczy odpowiednio przygotować ścianę, czyli oczyścić i wyrównać, a następnie przykleić płytę. Również kasetony sufitowe bardzo łatwo się montuje. Lekkość płyt, a także dopasowanie mocnego i trwałego kleju sprawia, że odmienienie wyglądu salonu zajmuje jedynie kilka chwil.

Wybór kasetonów sufitowych jest doskonały również w stylu industrialnym. Polistyren można przygotować z dowolnym drukiem offsetowym imitującym beton, kamień, czy cegłę. Podobnie płyty wykonane z PVC również świetnie imitują poszczególne materiały. Dodając do tego ich lekkość można powiedzieć, że nie ma lepszego wyboru do pokrycia ścian. Tego rodzaju materiałów można używać nawet w przypadku ścian karton-gipsowych. Na uwagę zasługuje fakt, że polistyren można wielokrotnie malować. Zatem zmiana kolorystyki pomieszczenia jest jak najbardziej możliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *