Kasetony sufitowe
dom i ogród

Kasetony sufitowe idealne do nowoczesnych aranżacji

Optyczne powiększenie, czy urozmaicenie wnętrza to zabiegi, które są stosowane w celu uzyskania bardziej estetycznej aranżacji. Nie tylko w klasycznym, ale również w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzają się kasetony sufitowe. Można bowiem wybierać nie tylko te bogato zdobione w kształcie rozety lub prostopadłościennym, ale także kasetony 3D z nowoczesnym wzornictwem.

Kasetony sklep – doskonałe wykończenie sufitów i ścian

Choć kasetony dedykowane są na sufity, nic nie stoi na przeszkodzie by pokryć nimi również ściany. Można także połączyć płyty ścienne i sufitowe tworząc oryginalny efekt. Kasetony sufitowe wykonane z polistyrenu są niezwykle lekkie, zatem nie obciążają stropu. Zaadaptowane na ścianach mogą skutecznie wyciszać pomieszczenie, ale na ściany można użyć także paneli wykonanych z polistyrenu.

Płyty ścienne i sufitowe w wersji op-art

Op-art to kierunek w grafice, który powstał już na początku XX wieku i szybko zaczęto widzieć w nim doskonałą podstawę do urządzania wnętrz. Geometryczne formy to kwintesencja nowoczesnego designu, w który dekoracje w stylu op-art wpisują się doskonale. Mogą one mieć również wyraz użytkowy, jak w przypadku kasetonów. Zastosowanie druku offsetowego pozwala na uzyskanie doskonałego efektu linii tworzących złudzenia optyczne na poszczególnych płytkach sufitowych wykonanych z polistyrenu. Taki sam efekt można uzyskać na jednej ze ścian, co w połączeniu z przeszkleniami tworzy wnętrze pełne głębi.

Kasetony sklep – wybierz materiały, z pomocą których wykonasz remont samodzielnie

Wśród płyt ściennych i sufitowych można znaleźć również wersje samoprzylepne. Takie płyty ułatwiają dodatkowo wykonanie remontu samodzielnie. Tutaj wystarczy odpowiednio przygotować ścianę, czyli oczyścić i wyrównać, a następnie przykleić płytę. Również kasetony sufitowe bardzo łatwo się montuje. Lekkość płyt, a także dopasowanie mocnego i trwałego kleju sprawia, że odmienienie wyglądu salonu zajmuje jedynie kilka chwil.

Wybór kasetonów sufitowych jest doskonały również w stylu industrialnym. Polistyren można przygotować z dowolnym drukiem offsetowym imitującym beton, kamień, czy cegłę. Podobnie płyty wykonane z PVC również świetnie imitują poszczególne materiały. Dodając do tego ich lekkość można powiedzieć, że nie ma lepszego wyboru do pokrycia ścian. Tego rodzaju materiałów można używać nawet w przypadku ścian karton-gipsowych. Na uwagę zasługuje fakt, że polistyren można wielokrotnie malować. Zatem zmiana kolorystyki pomieszczenia jest jak najbardziej możliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *