dom i ogród

Pasożyty zewnętrzne problemem dla zwierząt i ludzi

Niewielkie owady, które żyją obok nas, mogą być dla ludzi i zwierząt prawdziwym utrapieniem. Walka z meszkami i innego rodzaju małymi żyjątkami może okazać się zadaniem karkołomnym, przez co nie będziemy potrafili sobie skutecznie poradzić z wyplenieniem szkodników z naszego domu.

Meszki zwalczanie i zapobieganie – dlaczego niektóre owady są bardzo szkodliwe dla zdrowia?

Jeśli zauważymy, że nasz pies lub inne zwierze domowe ma problem z pasożytami, nie powinniśmy tego problemu bagatelizować. Niewielkie owady mogą bowiem „przejść” na ludzi – w tym w szczególności na najmniejszych członków naszej rodziny. Są one niebezpieczne z kilku względów. Przede wszystkim są dużym zagrożeniem, jeżeli chodzi o powodowanie niewielkich uszkodzeń skóry. Jeśli mamy do czynienia z prawdziwą „plagą” małych owadów, rany na ciele mogą być całkiem spore i na dużych obszarach. Lwia część tych owadów do przetrwania potrzebuje ludzkiej lub zwierzęcej krwi, a więc nasi domownicy są idealnym celem dla wygłodniałych szkodników.

Niektóre osoby, w szczególności dzieci, mogą być narażone na reakcje alergiczne związane z ukąszeniem przez owada. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli do ukąszenia dojdzie w miejscu niezwykle wrażliwym (powieka czy szyja). W takiej sytuacji musimy reagować natychmiastowo. Kolejną kwestią związaną z negatywnym wpływem obecności pcheł i meszek w naszym domu jest ich zdolność do przenoszenia różnych patogenów. Domownicy mogą częściej chorować i zmagać się z różnymi schorzeniami.

Meszki zwalczanie, pchły zwalczanie – czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby?

Odpowiadając na pytanie zawarte w śródtytule – zdecydowanie tak. Walka z meszkami może być jak najbardziej skuteczna. Istnieją przebadane klinicznie leki, które służą do zwalczania wszelkiego rodzaju pasożytów zewnętrznych u zwierząt. Mogą być one stosowane doraźnie – kiedy wystąpi już problem, a także profilaktycznie – w ramach zapobiegania. Stąd też można je stosować profilaktycznie, w celu zniwelowania zagrożenia pojawienia się pcheł czy meszek. Pamiętajmy, że środki służące do zwalczania owadów, przed wejściem na rynek, przechodzą szereg specjalistycznych badań i testów, które udowadniają bezpieczeństwo ich stosowania. Nie zwalnia nas to jednak z czytania etykiet i sposobów dawkowania. Pchły zwalczanie to nie wyzwanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *