dom i ogród

Gdzie stosuje się izolbet?

Izolbet doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie występują rozmaite pęknięcia, czy też nierówności. Dokładne zastosowanie zależy od rodzaju produktu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest izolbet gruntujący, który można stosować do m.in. betonów, czy też tynków.

Jak nakładać izolbet?

Izolbet gruntujący zwykle nakładany jest na lekko wilgotne podłoże, czyli zwilżony tynk, czy też beton. Jest to warstwa podstawowa, na której umieszcza się tradycyjną hydroizolację bitumiczne lub papowe. Oczywiście zamiast standardowej hydroizolacji można zastosować papy termozgrzewalne, jednak wiele zależy od zaleceń konkretnego producenta. Istotne jest to, aby izolbet był stosowany na zimo. Przed nałożeniem roztworu należy dokładnie go wymieszać. Powierzchnia, na której zostanie on umieszczony musi zostać kompleksowo oczyszczona. Ważne jest, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz tłustych śladów. Należy wyeliminować wszystko, co mogłoby negatywnie wpłynąć na trwałość powłoki. Izolbet musi zostać nałożony równomiernie. Właśnie dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na szczeliny, pęknięcia oraz rysy W tych obszarach powinniśmy nałożyć nieco więcej produktu, tak aby dokładnie wypełnił on nierówności. Tylko wtedy uzyskamy powłokę o jednolitej strukturze. Przez rozpoczęciem prac należy sprawdzić temperaturę. Najlepiej, aby znajdowała się ona w przedziale od 5 do 20 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje izolbet?

Izolbet cennik uzależniony jest od stawek konkretnego dystrybutora. Podczas poszukiwań produktu należy kierować się przede wszystkim jego jakością. Właśnie dlatego powinniśmy postawić na renomowane marki. Izolbet cena to średnio kilkadziesiąt złotych za 20 kg. Mowa tutaj o wersji gruntującej, czyli takiej która umieszczana jest pod hydroizolacją.Izolbet cennik uzależniony jest od rodzaju produktu. Istotne jest to, aby prawidłowo dopasować jego rodzaj do wykonywanych prac. Izolbet cena zależna jest także od transportu. Warto wiedzieć, że jest to produkt o specyficznych właściwościach, co wymaga odpowiednich warunków transportowych. Podczas przechowywania i przewozu izolbetu muszą być przestrzegane rygorystyczne normy i standardy. Większość dystrybutorów umożliwia jedynie przesyłkę kurierską na palecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *