dom i ogród

Koi nerwy i uzdrawia ciało − sesja w saunie

Sauna kojarzy się z wygodą i komfortem. Ludzie z północy odkryli zależność między dobrym samopoczuciem a korzystaniem z sauny bardzo dawno temu. Nowe technologie w budownictwie pozwalają mieć wygodną saunę w każdym domu. Nie zajmuje dużo miejsca, a składniki wyposażenia można kupić w sieci handlowej gotowe do montażu od zaraz.

1. Jak zaaranżować w domu saunę?

Sauny fińskie do domu można zbudować prawie w każdym miejscu. Wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Jeśli gospodarze chcą mieć saunę do własnej dyspozycji wystarczy niewielkie pomieszczenie, ale gdy, wzorem finów będziemy tam przyjmować przyjaciół, trzeba wygospodarować więcej miejsca.

Sauna musi mieć odpowiednią wysokość. Minimum to dwa metry. Piec trzeba postawić przy wyjściu, a drzwi muszą się otwierać na zewnątrz. Jeśli piec do sauny zasilany jest prądem elektrycznym musi to być układ trójfazowy.

2. Wyposażenie uzupełniające

Wygodna sauna fińska do domu wymaga wyposażenia, bez którego nie sposób korzystać z sauny. Potrzebne drobiazgi to:
− termometr
− higrometr
− naczynia i czerpaki do wody
− materiałowe osłony dla korzystających z sauny

3. Najważniejsze punkty
− przed wentylacją stają poważne zadania; od jej sprawności zależy stan techniczny pomieszczenia; wilgoć daje drobnoustrojom dobre warunki i łatwo doprowadzić może do zagrzybienia wszystkich elementów ścian, podłogi i sufitu.
− oświetlenie powinno prowokować nastrój relaksu; z technicznego punktu widzenia najważniejszym aspektem jest zabezpieczenie przeciwwilgociowe.
− podłoga w saunach fińskich do domu musi być solidna, nieprzemakalna i antypoślizgowa; do zabezpieczenia przeciwwilgociowego zaleca się stosować preparaty używane w produkcji sprzętu pływającego.

4. Oferta handlowa − gotowe sauny
Dobrym rozwiązaniem jest sauna fińska do domu jako prefabrykat. Zamawiający otrzymuje paczkę z poszczególnymi częściami gotowymi do samodzielnego montażu.

5. Walory zdrowotne
Korzystanie z sauny zalecane jest przez lekarzy. Stymulacja wysoką temperaturą wpływa na wzmożoną działalność układu obronnego organizmu człowieka.

Temperatura powietrza osiągająca nawet blisko sto stopni Celsjusza prowokuje system immunologiczny tak jak w czasie gorączki, do produkcji białych krwinek, które skutecznie usuwają z organizmu drobnoustroje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *