dom i ogród

Funkcje uszczelek prysznicowych

Jak działają uszczelki do prysznica? Kiedy powinno się je wymienić i w jaki sposób to zrobić? Oto najważniejsze informacje na temat tych niewielkich elementów łazienkowych.

Mały element, duży komfort – uszczelki prysznicowe i ich zadanie

Uszczelki – jak sama nazwa wskazuje – mają funkcję zabezpieczającą przed wydostawaniem się wody poza brodzik i ścianki prysznica. To właśnie dzięki tym małym i niepozornym elementom w łazience panuje czystość. Sucha podłoga ogranicza ryzyko poślizgnięcia się i zrobienia sobie krzywdy, a brak wilgoci na posadzce sprawia, że w pomieszczeniu nie tworzy się pleśń. W końcu utrzymywanie higieny w łazience to podstawa.

Uszczelkę prysznicową umieszcza się na dole i po bokach ścian, czyli w tych miejscach, w których woda najczęściej ścieka i wydostaje się na podłogę. Dzięki zamontowaniu takich elementów przeciekanie to problem, o którym można zapomnieć.

Ile kosztują uszczelki prysznicowe?

Dobrą wiadomością jest to, że Uszczelki prysznicowe nie są drogie. Oczywiście ceny są zróżnicowane w zależności od tego, jaki rodzaj produktu się wybierze, jaka jest jego jakość wykonania i marka oraz jakie są wymiary poszczególnych elementów, jednak zakup ten nie nadwyręża za bardzo domowego budżetu.

Najtańsze uszczelki można kupić już za około 20 złotych, a ich montaż jest bezproblemowy. Dzięki temu da się w niedrogi i szybki sposób poprawić komfort codziennego życia – bez konieczności umawiania się z fachowcem.

Wytrzymałość przede wszystkim

Uszczelki wykonuje się z grubego materiału PVC, dzięki czemu są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Rzadko zdarzają się ich pęknięcia, a osad z wody lub środków myjących nie wpływa na ich trwałość. Oczywiście należy pamiętać o tym, by regularnie oczyszczać szczeliny uszczelek, by przedłużyć ich użyteczność.

Wymiana elementów prysznicowych nie jest jednak konieczna zbyt często. Uszczelki zachowują swoja funkcję przez długie lata, więc bez problemu można utrzymać łazienkę w dobrym stanie przy niskim nakładzie czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *