dom i ogród

Komfortowy ogród – jak go urządzić?

Nie ma nic przyjemniejszego po długim dniu spędzonym w pracy niż odpoczynek we własnym ogrodzie, w otoczeniu zielni i pięknie kwitnących kwiatów. O ile nie każdy z nas ma rękę do ogrodnictwa i czas na uprawianie wymagających gatunków roślin, o tyle wszyscy możemy pozwolić sobie na urządzenie przytulnego kącika do wypoczynku w ogrodzie, w którym będziemy mogli ładować swoje baterie i odpoczywać od miejskiego zgiełku. Najwyższy czas porzucić tanie fotele plastikowe z marketu i wypłowiałe parasole przeciwsłoneczne z logo znanego browaru na rzecz innych, o wiele bardziej funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań.

Najważniejszy jest projekt

Tak jak w przypadku każdego innego przedsięwzięcia związanego z urządzaniem wnętrz, również planowanie wyposażenia ogrodu najlepiej zacząć od przygotowania projektu. Zaparz sobie dobrą kawę, zarezerwuj nieco wolnego czasu i rozrysuj na papierze wszystko, co chciałbyś umieścić w swoim ogrodzie. Na tym etapie nie musisz jeszcze decydować, czy wybierzesz krzesła stylowe, czy może nowoczesne. Musisz jedynie określić, jaką przestrzenią będziesz dysponował i co chciałbyś na niej umieścić, a dopiero potem sprawdzać, gdzie możesz zamówić na przykład stół z krzesłami tanio i prosto pod drzwi. Do projektowania nie będzie Ci potrzebny talent plastyczny. Warto jednak być dokładnym i zachowywać proporcje przy rysowaniu. W przeciwnym razie może się okazać, że dla Twoich wymarzonych krzeseł stylowych do ogrodu zwyczajnie zabranie w nim miejsca.

Funkcjonalność czy estetyka?

Wielu osobom, które zaczynają urządzać swoje ogrody, wydaje się, że już na wstępie muszą wybrać między tymi dwoma cechami. Nic bardziej mylnego. Przy odrobinie wysiłku z powodzeniem można znaleźć na przykład krzesła stylowe, które będą również wygodne. Za meble, które połączą w sobie walory praktyczne z ładnym wyglądem, nie trzeba też wcale płacić fortuny, co stanowi kolejny często powielany pogląd. Wystarczy poświęcić nieco czasu na buszowanie po internecie, a na pewno znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu i nie zrujnuje naszego domowego budżetu. W ten sposób z powodzeniem można zamówić na przykład stół z krzesłami tanio i bez wychodzenia z domu. Zwolennicy zakupów w stacjonarnych sklepach również mogą znaleźć w ich ofercie tanie fotele i stoły, zwłaszcza podczas sezonowych wyprzedaży. Powinni jednak liczyć się z tym, że jeśli kupią stół z krzesłami tanio, bardzo prawdopodobne, że sąsiad zza płotu będzie miał niemal identyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *