dom i ogród

Odpowiednie sprzęty i meble do kuchni w bloku

Przy urządzaniu małego mieszkania, trzeba pamiętać o zapewnieniu wygody mieszkańcom. Mieszkanie musi być funkcjonalne, posiadać odpowiednią przestrzeń do życia i zawierać miejsce na przechowywanie rzeczy.

Aranżacja małego mieszkania

W każdym mieszkaniu, nawet tym najmniejszym, domownicy muszą czuć się swobodnie. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie poszczególnych sfer, które będą przeznaczone do konkretnej aktywności. Na podstawowe części mieszkania będzie się składać: łazienka, kuchnia, strefa sypialna i strefa dzienna.

Duże znaczenie w małym pomieszczeniu, będzie miał kolor ścian. Barwy ciepłe, takie jak pomarańczowy, czy żółty, sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze. Chłodne odcienie niebieskiego lub czysta biel – optycznie powiększą pokój.

Kuchnia w bloku połączona z salonem

Częstym zabiegiem jest łączenie kuchni z salonem, czyli największym pokojem. Można to zrobić poprzez usunięcie ściany lub tylko wybicie większego otworu. Wszelkie takie poważne remonty, należy uzgadniać z administracją, która po sprawdzeniu dokumentów, wyda opinię – pozytywną lub negatywną.

Połączenie kuchni z pokojem w jedno pomieszczenie sprawi, że mieszkanie będzie wydawało się większe i jaśniejsze.

Wybór mebli do kuchni w bloku

W niewielkiej kuchni sprawdzą się meble robione pod wymiar. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest idealne dopasowanie wszystkich mebli do rozmiaru kuchni. Kolejny plus, to możliwość zaprojektowania dodatkowych, ukrytych schowków. Świetnie sprawdzają się wszelkie wysuwane, wąskie szafeczki. Można w nich trzymać przyprawy, herbaty lub zainstalować uchwyty na akcesoria kuchenne (chochle, łopatki, itp.) Dla wykorzystania każdej wolnej przestrzeni, warto pomyśleć o zainstalowaniu dodatkowych nadstawek na szafki. Będzie to wymarzone miejsce na elegancką zastawę stołową, która używana jest tylko kilka razy w roku.

Ustawienie mebli w kuchni o małej powierzchni

Rozstawienie sprzętów i mebli, będzie zależało od kształtu kuchni. Jeśli kuchnia jest długa i wąska, obowiązkowo powinny pojawić się w niej szafki ustawione i powieszone po jednej stronie. Na przeciwległej ścianie zostanie miejsce na dodatkowy, rozkładany blat lub stolik.Bardziej ustawne są kuchnie w bloku, które mają kształt kwadratowy. W tej sytuacji sprawdzą się bardzo pojemne szafki narożne.

Niewielka kuchnia w bloku, to miejsce na wszelkie niekonwencjonalne rozwiązania. Podwieszane pod sufitem szafki, wysuwane blaty, przesuwane drzwiczki lub zawieszenie na ścianie piecyka, czy mikrofalówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *