dom i ogród

Chętnie wybierane struny gitarowe do akustyka

Gitara akustyczna posiada w sobie pewną magię dźwięku. Chcąc wydobyć jak najpiękniejsze brzmienia niezbędne jest zaopatrzenie się w struny wysokiej jakości. W przypadku akustyka możemy założyć stalowe oraz z tworzywa sztucznego. Jak dobrać odpowiednie struny tak by czuć jak największą satysfakcję?

Przede wszystkim Ty!

Wiedząc, że struny gitarowe mają bardzo istotny wpływ na brzmienie wydobywane z instrumentu należy mieć przede wszystkim na uwadze swoje własne preferencje. Jeżeli gra muzyka nie będzie sprawiała satysfakcji muzykowi, cała czynność wydaje się bezcelowa. Z tego względu, warto zwrócić uwagę na struny nazwy, które akurat założyliśmy do naszego „wiosła”.

Abstrahując od samego rodzaju strun gitarowych należy mieć na uwadze swój komfort grania oraz preferencje muzyczne. Jeżeli tego braknie, cała przyjemność z grania może ulecieć w przeciągu chwili.

Co do samych strun

Jednym z głównych kryteriów brzmienia gitary jest grubość stosowanych strun. Jeżeli struny gitarowe są grubsze, można oczekiwać niższego brzmienia. Jeżeli wybierzemy cieńsze, brzmienie będzie odpowiednio wyższe. Z tego względu należy jasno określić w jakim kierunku chcemy kierować swój rozwój, tak by przyzwyczajać się do strun danej grubości. Trzeba jednak przyznać, że kiedy nauczymy się grać na grubszych, cieńsze struny nazwy nie będą stanowiły większego problemu.

Materiał i powłoki

Prócz samej grubości na efekt brzmienia ma bardzo duży wpływ materiał strun. W przypadku gitary akustycznej możemy mówić o strunach z tworzywa sztucznego oraz metalu. W przypadku tworzywa sztucznego, dźwięk będzie bardziej przypominał brzmienie gitary klasycznej. Dźwięki będą raczej lekkie i wprowadzające w pozytywny nastrój. W przypadku grubszych strun, wydobywane dźwięki będą dużo niższe, dlatego utwory będą cięższe i bardziej ekspresyjne. Poza samym materiałem należy zwrócić uwagę na dodatkowe powłoki, którymi powleczone mogą zostać struny. Ich dużą zaletą jest wpływ na wydłużenie żywotności strun, jednak samo brzmienie może być nieco zmienione.

Wybierając odpowiednie struny do gitary akustycznej należy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim grubość strun i materiał. Są to dwa najważniejsze czynniki jeżeli zależy nam na uzyskaniu konkretnego efektu. W ten sposób, można stworzyć instrument, który spełni nasze wszystkie wymagania, a z tworzonej muzyki będziemy niezmiernie zadowoleni. Wybór odpowiednich strun jest zatem kluczowy jeżeli chcemy osiągnąć sukces i poczucie satysfakcji z tworzonej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *