dom i ogród

Wycieraczka a ochrona podłogi

Piękna podłoga to dla wielu duma i przyjemność z codziennego oglądania zadbanej, wysokiej jakości powierzchni. Niestety parkiet, panele czy nawet płytki niszczą się na skutek stałego kontaktu z piaskiem czy butami. Dlaczego do każdego przedpokoju niezbędna jest wycieraczka na wymiar.

Dlaczego wycieraczki na wymiar są lepsze od standardowych?

Przede wszystkim można je dopasować do indywidualnych warunków, na przykład kształtu pomieszczenia. Jeżeli potrzebny jest większy wymiar, który będzie w jeszcze lepszym stopniu chronił podłogę to sprawdzi się tylko dobrze skrojona wycieraczka na wymiar. Może być ona także znacznie większa niż te, które są standardowo do znalezienia w sklepach. W jaki sposób taki element wyposażenia może wpłynąć na ochronę podłogi?

Zalety wycieraczek na wymiar

Na butach codziennie wnosimy do domu nie tylko piasek, ale także drobne kamienie i inne elementy. Chociaż tego może nie być widać, rysują i niszczą one podłogi, tworząc mikrouszkodzenia, które z czasem sprawiają, że niektóre jej typy stają się matowe, zaś inne są o wiele bardziej podatne na wnikanie zabrudzeń. Z tego względu duże wycieraczki na wymiar, na których pozostaje większość piasku są niezbędne w celu ochrony podłogi, jeżeli chcemy by prezentowała się ona w idealnym stanie przez wiele lat.

Jak wybrać wycieraczkę na wymiar?

Oczywiście oprócz wyboru rozmiarów trzeba zwrócić uwagę także na inne parametry, na przykład łatwość czyszczenia. Gruba wycieraczka nie zawsze musi być tą najsolidniejszą, zaś trzeba wziąć także pod uwagę to, czy da się ją sprawnie wytrzepać. Jeżeli będzie ciężka i duża, to oczywiście pozostaje tylko odkurzanie. Należy wziąć pod uwagę także walory estetyczne, ponieważ to właśnie wycieraczka robi pierwsze wrażenie po wejściu do mieszkania czy biura. Przede wszystkim zaś wycieraczki na wymiar należy wymieniać tak często, jak często się niszczą, ponieważ ten element wizualny może zaważyć na tym, jak będzie postrzegany cały dom, a także jego gospodarze.

Jak kupić wycieraczkę na wymiar o odpowiedniej wielkości? Trzeba dobrze zmierzyć przedpokój i zdecydować, jak dużo miejsca ma w nim zajmować właśnie wycieraczka. Później wystarczy wybrać wzór i zamówić konkretny wymiar. Ładna wycieraczka będzie nie tylko elementem chroniącym podłogę, ale także zdobiącym ją i dodającym przedpokojowi klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *