biznes

Tajniki druku sublimacyjnego

Czym jest druk sublimacyjny? Chodzi tutaj o to, aby przenieść wydrukowany już obrazek przy pomocy zjawiska sublimacji. To słowo wydaje się dość skomplikowane, lecz nic bardziej mylnego. Wystarczy chwila na wyjaśnienie, czym jest sublimacja, aby zrozumieć, dlaczego ten proces staje się tak popularny.

Łatwo, ekologicznie i tanio!

Jakie są trzy największe zalety wykonywania nadruków metodą sublimacji? Jest to po prostu łatwe, ekologiczne i tanie. Dla niektórych kupujących to właśnie cena produktu jest kluczowa. W dobie rosnącej inflacji pojawia się konieczność obniżenia wydatków na przykład na ubrania. Dlatego też wydaje się, że Nadruk sublimacyjny na koszulkach to przyszłość w branży modowej! Jednokolorowe koszulki są dość nudne, lepiej podkreślić swój indywidualizm za pomocą jakiegoś ciekawego nadruku! Można też stworzyć oryginalny napis lub wykorzystać mądry cytat, aby ubranie miało jakieś przesłanie do społeczeństwa.

Czy sublimację można zrobić na każdej tkaninie?

Technologia wykorzystywana przy sublimacji może budzić zdziwienie. Cały proces składa się z kilku kroków. Pierwszym z nich jest wydrukowanie tego, co ma się znaleźć ostatecznie na ubraniu. Potrzebny będzie specjalny tusz i papier transferowy. Trzeba pamiętać o odpowiednio wysokiej rozdzielczości. Inaczej jakość nie będzie na dobrym poziomie i efekt nie będzie tak spektakularny. Papier transferowy pełni rolę pośrednika pomiędzy graficznym plikiem a ubraniem. Kolejny potrzebny przedmiot w tym procesie to prasa termotransferowa. Trzeba ją docisnąć, ponieważ dopiero po dociśnięciu otrzymuje się gotowy nadruk. To właśnie docisk i bardzo wysoka temperatura odpowiadają za końcowy efekt. Wartości temperatury zawsze dobierane są indywidualnie do każdego zlecenia. Czy sublimację można zrobić na każdej tkaninie? Nie. Im więcej poliestru, tym lepiej.

Zalety sublimacji

Sublimacja druk zdobywa coraz więcej fanów. Nic dziwnego. Osoby, które przetestowały ten sposób, są nim zachwycone. Podkreślają, że ubrania są bardzo trwałe, nadruki nie spierają się, można bez przeszkód je prać, prasować, suszyć w dowolnych warunkach. Czego chcieć więcej? Warto wspomnieć jeszcze o odporności na warunki atmosferyczne. To ważne dla wielu osób, na przykład podróżników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *