biznes

Jakie zalety ma tektura falista w rolkach?

Oryginalna tektura falista w rolkach to doskonały wybór dla firm i klientów prywatnych, którzy poszukują wytrzymałych opakowań do zadań specjalnych. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą dowiedzieć się czym różni się falista tektura w rolce od zwykłej tektury i jakie są jej największe zalety.

Co warto wiedzieć?

Popularna tektura falista w rolce to nic innego jak wysokiej klasy materiał wykonany z bardzo wytrzymałej pulpy papieru. Mowa tutaj oczywiście o materiale, z którego produkowane są na przykład opakowania płatków śniadaniowych i wielu innych artykułów spożywczych. Oryginalna tektura falista w rolkach zbudowana jest z kilku warstw papieru, dzięki czemu może pochwalić się tak rewelacyjnymi właściwościami. Większość producentów stosuje trzy główne warstwy. Dwie pierwsze to płaskie warstwy zewnętrze, a trzecia warstwa środkowa to właśnie tektura falista, która ma kształt zwykłej harmonijki.

Jakie największe zalety?

Tektura falista w rolce jest bardzo wytrzymała, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Do największych zalet można zaliczyć również niewielką wagę, która w transporcie odgrywa kluczową rolę. Tektura w rolce zapewnia doskonałe zabezpieczenie produktów. Nie można zapominać również, że jest to materiał przyjazny środowisku. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dużej dostępności i atrakcyjnej cenie.

Jak produkuje się tekturę falistą?

Jak wspomniano powyżej tektura falista składa się z kilku warstw. Większość producentów do jej produkcji wykorzystuje specjalne włókna drzewne albo makulaturę. Zgromadzony materiał trafia bezpośrednio do tekturnicy, a dokładniej mówiąc do specjalnych cylindrów. Przy wysokiej temperaturze materiał ulega pofalowaniu. Kolejnym etapem produkcji jest klejenie poszczególnych warstw. Jako niezawodne spoiwo najczęściej wykorzystuje się zwykły klej skrobiowy. Pofalowana tektura z zewnątrz oklejana jest dodatkową warstwą papieru (liner). Ostatnim etapem produkcji jest sztancowanie/wykrawanie tektury. Za pomocą ostrego ostrza bez problemu można pociąć arkusze na określone wymiary. W zależności od potrzeb na tym etapie produkcji można tworzyć dodatkowe otwory i okienka. Wielu producentów wykonuje również kaszerowanie, czyli nałożenie specjalnej warstwy zadrukowanego papieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *