biznes

Tektura falista jest materiałem przyszłości

Wprowadzenie na rynek tektury falistej zrewolucjonizowało całkowicie rynek papierniczy. Tektura arkusze stała się dzisiaj materiałem bardzo popularnym, takim z przyszłością. Bowiem to z niej w niedalekim czasie mogą być produkowane ekologiczne przedmioty codziennego użytku. Dzisiaj wykorzystywana jest w wielu dziedzinach życia.

Jaka jest tektura falista w arkuszach?

Każda falista tektura arkusze ma przypominające harmonijkę. Składa się z kilku warstw, część pofałdowana pokryta jest najczęściej dwoma arkuszami papieru płaskiego. Dzięki swojej konstrukcji tektura falista w arkuszach jest trwała i bardzo mocna. Jest to materiał niedrogi w produkcji, wytrzymały i przyjazny środowisku naturalnemu.

Można śmiało stwierdzić, że materiał ten podbił całkowicie rynek opakowań.

Wygląd tektury falistej

Każdy rodzaj tektury wygląda w zasadzie tak samo. Jest w brązowym kolorze i występuje w arkuszach. Jednak coraz częściej spotykana jest ona nie tylko w różnych kolorach, ale także w różnych kształtach. Bardzo dużą jej zaletą jest fakt, że jest to idealny materiał do bardzo skomplikowanych i złożonych designów. Dlatego też wykorzystanie jej w przemyśle opakowaniowym pozwoliło na tworzenie opakowań o różnych kształtach, rodzajach czy ciekawych konstrukcjach. Dzisiaj z tektury falistej tworzy się nawet ekologiczne meble.

Jak produkuje się tekturę falistą?

Fakt, że tektura składa się z kilku warstw jest najważniejszą ideą jej produkcji. Tak właśnie ma być. Produkuje się ją z makulatury oraz włókien drzewnych. Pulpa papierowa trafia do tekturnicy, a następnie do specjalnych cylindrów gdzie zostaje ona pofalowana. Powstały materiał jest klejony z papierem. Ten ostatni proces przebiega w pomieszczeniach, w których panuje odpowiednia temperatura. Na pofalowaną tekturę nakłada się płaski papier, potocznie zwany linerem. Takich warstw może być kilka. Im grubsza jest tektura falista, tym mocniejsza i wytrzymalsza. Potem następuje sztancowanie tektury falistej. Polega to na wycinaniu jej w odpowiedniej wielkości arkusze. Tektura jest także bigowana, czyli wgniatana w poszczególnych miejscach, dzięki którym będzie następnie składana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *