Lekarz neurolog w Katowicach
Bóle głowy, schorzenia kręgosłupa, przebyty udar mózgu czy nawracające zawroty głowy wymagają pilnej interwencji lekarza specjalisty. Do tego typu lekarzy należą neurolodzy, którym zadaniem jest postawienie diagnozy oraz wdrożenie specjalistycznego leczenia, poprawiającego komfort życiowy pacjentów.
Neurologia obejmuje szeroki zakres dolegliwości, związanych z funkcjonowaniem układu nerwowego, dlatego do tego działu zalicza się również nieuleczalne choroby jak Alzheimer i Parkinson oraz zwyrodnieniowe zmiany w obrębie kręgosłupa, mózgu czy stwardnienie rozsiane.
Poradnia neurologiczna Katowice
Do neurologa kierowani jesteśmy przez lekarza pierwszego kontaktu, który na podstawie przedstawionych mu objawów zdecyduje się zlecić opiekę pacjenta lekarzowi konkretnej specjalizacji. Poradnie neurologiczne znajdziemy w wielu miastach, wśród których godne uwagi są poradnie w Katowicach. Poradnia neurologiczna katowice wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, urządzenia oraz sprzęt konieczny do wykonania specjalistycznych badań, oraz świetnie wyszkolony personel, a terminy oczekiwania na wizytę są możliwe do zaakceptowania.
Dobry neurolog Katowice
Adres gabinetu neurologicznego znajdziemy w internecie, a gdy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową „dobry neurolog Katowice”, uzyskamy informacje na temat wszystkich pozytywnie ocenionych neurologów miasta Katowice i okolicy. Wybierając swojego lekarza specjalistę, warto kierować się opiniami innych pacjentów, którzy oceniają leczenie według własnych odczuć i samokrytyki.
Neurolog Katowice
Pierwszym badaniem wykonywanym przez neurologa jest wywiad na temat samopoczucia pacjenta, przebytych chorobach, uwarunkowaniach genetycznych oraz zlecenie badań laboratoryjnych. Często może okazać się, że do pełnej diagnostyki potrzebne jest prześwietlenie głowy lub wykonanie badań ułatwiających ocenę nerwów czaszki. Do badań neurologicznych zalicza się również badanie sprawność kończyn, odruchów mięśniowych, koordynacja ruchów ciała czy ocena zmysłów słuchu, wzroku, mowy i umiejętności i możliwości pisania. Ważnym badaniem jest ocena pamięci pacjenta, w celu określenia stopnia postępującej choroby.