Uroda i zdrowie

Leczenie łysienia w Katowicach – karboksyterapia i mezoterapia igłowa

Naturalne procesy związane ze starzeniem się organizmu to jedna z najczęstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Oprócz tego łysienie bardzo często jest wynikiem uwarunkowań genetycznych, niekiedy problem przerzedzających się włosów może być także skutkiem chorób takich jak łojotokowe zapalenie skóry czy łupież.

Leczenie łysienia Katowice – od czego zacząć?

Łysienie to niezwykle złożony problem – warto pamiętać o tym, że powodzenie terapii w dużej mierze zależy od szybkiej i trafnej diagnozy problemu.

Tym samym leczenie łysienia powinno rozpocząć się od starannej i fachowej diagnostyki, podczas której zostaną zidentyfikowane główne przyczyny problemu – nie można zapominać o tym, że odpowiednio przeprowadzona diagnostyka ułatwi wybór optymalnej metody leczenia oraz zwiększy szanse na całkowite usunięcie problemu.

Mezoterapia igłowa – skuteczny sposób na piękne włosy

Mezoterapia igłowa to jedna z najpopularniejszych metod leczenia łysienia. Warto pamiętać o tym, że mezoterapia sprawdzi się podczas leczenia różnych rodzajów łysienia – zabiegi wykorzystujące podskórne iniekcje stosowane są między innymi w terapii łysienia plackowatego i łysienia androgenicznego.

Nie można zapominać o tym, że podczas zabiegu substancje aktywne docierają wprost do komórki włosa, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności terapii. Substancje aktywne stosowane podczas zabiegu mezoterapii igłowej stymulują mieszki włosowe, pobudzając włosy do wzrostu. Oprócz tego mezoterapia igłowa poprawia nawilżenie i odżywienie skóry głowy i włosów, ma również ogromny wpływ na przyspieszenie procesu regeneracji komórek.

Karboksyterapia – leczenie łysienia Katowice

Kolejnym ze skutecznych i coraz częściej stosowanych sposobów leczenia łysienia jest tzw. karboksyterapia, czyli zabieg polegający na zaaplikowaniu pod skórę pacjenta dokładnie odmierzonych dawek medycznego dwutlenku węgla.

Wśród efektów karboksyterapii można wyróżnić zahamowanie wypadania włosów oraz wzmocnienie mieszków włosowych i cebulek. Medyczny dwutlenek węgla pomaga również w lepszym dotlenieniu komórek. Oprócz tego karboksyterapia poprawia także odżywienie i nawilżenie tkanek, co przekłada się na usprawnienie wzrostu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *