Technologia i internet

Instagram – co to jest i jak z niego korzystać?

Instagram jest obecnie tak popularną aplikacją, że trudno znaleźć osobę, która nie wiedziałaby czym jest. Nie zawsze tak, jednak było. Oto początki Instagrama i dane na temat jego wykorzystywania na co dzień

Instagram co to jest?

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę słowa: „instagram co to jest” lub „co to instagram” – to pojawi się definicja słynnej aplikacji. Większość z nas wie, jednak sama, że Instagram stanowi miejsce w sieci do publikowania zdjęć i ma ono formę serwisu, w którym gromadzą się użytkownicy.

Pierwsza wersja Instagrama pojawiła się w 2010 roku. Jej autorzy chcieli dać użytkownikom proste w obsłudze narzędzie, które umożliwi im publikowanie zdjęć, pokazywanie ich innym osobom na całym świecie i dzielenie się krótkimi filmikami. Taka idea spotkała się z pozytywnym odbiorem osób, które mogły dzięki zdjęciom popatrzeć na rzeczywistość oczami innych ludzi.

Pierwszy sukces Instagrama

Pierwszy sukces aplikacji pojawił się już po dwóch latach od umożliwienia użytkownikom korzystania z serwisu. Wówczas aplikacji używało ponad ponad 100 milionów osób, a w grudniu 2014 r. liczba ta osiągnęła rekordowe, kolejne 200 milionów, co było sukcesem na dużą skalę. Wówczas też pojawiła się oferta od właściciela Facebooka – Marka Zuckerberga, który zaproponował współpracę. Za dostęp do Instagrama zaproponował 300 milionów dolarów.

Skąd bierze się popularność Instagrama?

Popularność serwisu wynika faktu, że stanowi on mobilną aplikację, która umożliwia robienie zdjęć i szybkie oraz proste dodawanie do nich różnych filtrów. Dzięki nim zdjęcia publikowane w sieci wydają się takie unikalne. Ciekawym rozwiązaniem, które użytkownikom powszechnie kojarzy się Instagramem jest kwadratowe pole na publikowanie zdjęć, jakie obecnie rzadko spotykamy. Przypomina ono format zdjęć z aparatów Kodak Instamatic lub Polaroid. To wszystko łączy się z szybką i prostą obsługą zdjęć, co powoduje, że nawet osoby, które nie posiadają zaawansowanej wiedzy w zakresie obsługi portali społecznościowych i aplikacji są w stanie udostępniać obrazy i filmy. Można je dodatkowo uatrakcyjniać, dodając filtry i tworzyć wersje np. bardziej artystyczne.

Wiele osób bez wahania odpowie dziś: „co to instagram”, ponieważ ten serwis cieszy się cały czas niemalejącą popularnością. Użytkownicy z całego świata publikują na nim zdjęcia, dodają filtry i dzielą się „kawałkami” swojej rzeczywistości z internautami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *