Przemysł

Do czego wykorzystuje się zbiorniki IBC?

Zbiorniki IBC to specjalne bardzo duże pojemniki do przechowywania cieczy. Często wykorzystuje się je w firmach, gospodarstwach rolniczych, a czasami także w przydomowych ogródkach. Do czego może przydać się kontener IBC? Jak go wykorzystać?

Zbiorniki na deszczówkę

Paletopojemnik może przydać się do przechowywania wody deszczowej. Mało kto o tym wie, ale zbieranie deszczówki to świetny sposób na obniżenie rachunków za wodę wykorzystaną do podlewania ogrodu. Jednak zbieranie wody wymaga stworzenia prostej instalacji oraz wykorzystania zbiorników, które umożliwiają przechowywanie wody oraz dość łatwe jej wypuszczenie w kontrolowany sposób na określony teren. Z tego powodu zbiornik IBC świetnie sprawdza się jako pojemnik na deszczówkę. Jest szczelny, więc woda nie odparowuje i nic nie może do niej wpaść, by ją zanieczyścić. Do tego też ma odpływ, w którym można zamontować specjalny adapter umożliwiający podłączenie węża ogrodowego bezpośrednio do zbiornika. To z kolei oznacza bardzo wygodne podlewanie ogródka. Zbiornik IBC można równie łatwo napełnić, co sprawia, że korzystanie z niego jest wygodne.

Zbiorniki na wodę do oprysków

W gospodarstwach rolniczych bardzo często prowadzi się oprysk roślinności. By był on możliwy, konieczne jest przetransportowanie cieczy na wybrany teren. Zbiornik ibc można podłączyć do opryskiwacza po to, by praca przebiegała szybciej i była wydajniejsza. W gospodarstwie może on też być wykorzystywany do przechowywania wody dla zwierząt albo do akwaponicznej hodowli roślinności. Ten model w Polsce jest traktowany jako nowość, ale warto wiedzieć o jego istnieniu oraz możliwości zastosowania w przyszłości.

Małe systemy przeciwpożarowe

Czasami paletopojemnik wykorzystuje się jako element bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Kontener napełnia się wodą, a następnie montuje się do niego wąż pożarowy. W razie alarmu ogniowego woda, którą można wykorzystać do gaszenia, będzie pod ręką. Takie rozwiązanie najczęściej wykorzystuje się w amerykańskim budownictwie. W Europie zyskuje ono na popularności, bo zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Dzięki zbiornikowi mogą one opanować niewielki pożar jeszcze zanim na miejsce przyjadą strażacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *