Przemysł

Pojemniki jednorazowe dla gastronomii – o czym pamiętać przy zakupie?

Jednorazowe pojemniki mają szerokie zastosowanie w gastronomii. Wykorzystuje je wiele firm – bary, kawiarnie, restauracje, pizzerie, firmy cateringowe, cukiernie czy piekarnie. O czym należy pamiętać przy zakupie opakowań jednorazowych?

Jak dobrać odpowiednie pojemniki jednorazowe?

Obecnie każda hurtownia opakowań jednorazowych może zaprezentować pełną gamę produktów dla firm gastronomicznych. Wybierając odpowiednie pojemniki jednorazowe, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Rodzaj wyrobu – opakowanie powinno być dopasowane do konkretnego wyrobu, aby umożliwić jego łatwe i bezpieczne przechowanie. Do dyspozycji są m.in. kubki, talerzyki, pojemniki do zgrzewania i zamykania, koperty, specjalne opakowania na burgery, pizzę, zapiekanki. Opakowanie powinno być wygodne w używaniu, nie powinno powodować przeciekania, wylewania się, szybkiego wychłodzenia potrawy.

Materiał opakowania – obecnie bardzo popularne są ekologiczne Pojemniki jednorazowe, które są biodegradowalne, czyli szybko się rozkładają, Hurtownie naczyń jednorazowych oferują też opakowania plastikowe, styropianowe.

Wzór opakowania – można zdecydować się na jednorazowe pojemniki w jednolitym kolorze, typu kraft, ale również z motywami, na przykład opakowania świąteczne, z napisami. Istnieje również możliwość personalizacji opakowań poprzez nadrukowanie na nich logo lub innych grafik i napisów na zamówienie.

Sposób pakowania – opakowania produktów na wynos powinny być wygodne w trzymaniu i łatwo otwierane, na przykład wyposażone są w klapki lub mają formę koperty. Z kolei wtedy, gdy posiłki mają być dostarczane do klienta, warto zadbać o ich dodatkowe zabezpieczenie, na przykład przez zastosowanie opakowań z przykrywkami lub opakowań do zgrzewania. Na większe zamówienia hurtownia naczyń jednorazowych może także zaoferować torebki.

Gdzie kupować jednorazowe opakowania gastronomiczne?

Największy wybór może zaoferować hurtownia opakowań jednorazowych specjalizująca się w sprzedaży wyrobów wielu producentów. Wtedy wszystkie niezbędne produkty można zakupić w jednej hurtowni naczyń jednorazowych. Wiele z nich może wtedy udzielić rabatów przy większych zamówieniach.

Dzisiaj firmy gastronomiczne często decydują się na zamawianie pojemników jednorazowych przez internet. Hurtownia naczyń jednorazowych może wtedy dostarczyć je bezpośrednio do zamawiającego niezależnie od jego lokalizacji na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *