moda

Jak kupować biżuterię bez wpadki?

Biżuteria to zawsze jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki można otrzymać. Cieszy, bo na co dzień wiele kobiet nie kupuje dla siebie nowej biżuterii tak po prostu, bez okazji. Tym bardziej warto od czasu do czasu rozpieścić swoją wybrankę serca na przykład w ten sposób, że podaruje się jej nowy pierścionek z szafirem czy zawieszkę na łańcuszek. Trzeba tylko poznać kilka tajemnych wskazówek, dzięki którym zawsze będzie się kupować bez wpadki.

Jak kupować biżuterię?

Dosyć istotne jest to, aby poznać preferencje swojej wybranki serca. Trzeba tylko pamiętać o tym, że te lubią się zmieniać. Jeżeli kobieta zawsze nosiła srebro, niekoniecznie oznacza to, że teraz nie woli złota. Zatem baczna obserwacja, a także niezobowiązująca rozmowa od czasu do czasu na temat biżuterii, to naprawdę dobry pomysł. Taka rozmowa może nawiązać się na przykład przy okazji kupowania prezentów dla kogoś innego. Można też wspólnie przeglądać katalogi sklepów jubilerskich lub ich strony internetowe. Lepiej nie robić tego w okolicach tradycyjnych okazji, kiedy to wręcza się biżuterię na prezent. Jeżeli biżuteria ma być niespodzianką, tak zwany research dotyczący preferencji lepiej robić po prostu w neutralnym czasie. i zapamiętać, który pierścionek z szafirem czy łańcuszek na szyję podobał się najbardziej.

Jak wybrać rozmiar i długość biżuterii?

Jak prawidłowo wybrać rozmiar pierścionka albo długość naszyjnika? Trzeba zwyczajnie kierować się tym, co jest na co dzień noszone przez kobietę. Jeśli wybiera się pierścionek z szafirem, warto wcześniej po prostu zabrać jakiś inny pierścionek ze szkatułki i pójść z nim do jubilera. Dzięki temu bez problemu uda się dobrać dobry rozmiar. W przypadku łańcuszków czy bransoletek, najlepiej po prostu zmierzyć ich długość za pomocą metra krawieckiego lub linijki. Obecnie łańcuszki sprzedawane w sklepach jubilerskich mają różną długość, bo często projektowane są tak, aby nosić je kaskadowo po kilka na raz. Dlatego warto sprawdzić, jaką długość preferuje kobieta. Niektóre panie lubią krótkie naszyjniki, tak zwane chokery. Inne wybierają łańcuszki i naszyjniki dłuższe, które swobodnie opadają na dekolt. Znajomość preferencji wybranki serca jest tutaj kluczowa, bo dzięki temu kupuje się bez wpadki.

Pierścionki z szafirem dostępne są w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *