moda

Zegarki damskie – jakie modele wybrać?

Zegarki damskie dostępne są w szerokiej gamie modeli i kolorów. Zasadniczo bardzo łatwo dobrać je do każdej stylizacji.

Mogą stanowić doskonałe dopełnienie, ale również być dobrane na zasadzie kontrastu. Tak naprawdę każda kobieta znajdzie coś dla siebie, co spełni jej oczekiwania.

Zegarki dla kobiet – dla każdego coś fajnego

Zegarki dla kobiet pełnią głównie rolę biżuterii. Zatem dobierane są do danej stylizacji. Oczywiście warto wybierać tylko i wyłącznie modele oryginalne, choć nie oznacza to wcale, że muszą być nade drogie. Dobrej jakości zegarek można już kupić za 400 złotych. Zyskuje się wtedy dopracowany na każdym etapie model, który dodatkowo objęty jest gwarancją. Dla niektóry kobiet zegarki są jak buty, czyli nigdy nie ma ich za dużo. Prawda jest jednak taka, że wystarczy kilka modeli, które łatwo dopasować do stylizacji i są one ponadczasowe. Przede wszystkim absolutnym must have są zegarki na rękę damskie, ze skórzanymi paskami. Ponadczasowe mają czarny pasek, który pasuje zarówno do casualowej stylizacji, jak i semi casualowej, a także do eleganckiej. Zegarki damskie ze skórzanym paskiem doskonale komponują się z wieczorowymi stylizacjami. Również modne są zegarki na bransolecie. Najlepiej sprawdzają się modele ze złotą, bądź też srebrną bransoletą. Doskonale komponują się z eleganckimi stylizacjami w biznesowym stylu. Świetnie pasują do damskich garniturów, czy też zestawów z cygaretkami w roli głównej. Zegarki na rękę damskie mogą być też sportowe. Tutaj przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Zegarek sportowy powinien być lekki. Istotne znaczenie mają również jego funkcje. Zatem warto, aby obliczał odległość np. biegu, mierzył puls, czy też ilość spalonych kalorii.

Zegarki damskie – jak dobrać model do sylwetki?

Tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę, że zegarki damskie należy również dobrać do sylwetki i figury. Otóż szczupłe kobiety powinny wybierać minimalistyczne modele. Przede wszystkim tarcza nie może być szersza niż nadgarstek. Zbyt duże modele mogą przytłaczać, a jednocześnie zaburzać proporcje sylwetki. Kobiety o bardziej korpulentnych kształtach mogą wybrać większe tarcze, ale z kolei nie powinny być one wypukłe. Zatem w takiej sytuacji najlepiej postawić na klasyczne modele z dużą tarczą, ale bez wypukłego szkła. Również znaczenie ma grubość paska, otóż dla kobiet lepiej sprawdzają się zegarki z cienkim paskiem. Są one bardziej subtelne, ale i delikatne.

Zatem zegarki są absolutnym must have dla każdej kobiety. Warto przy ich wyborze stawiać na jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *