moda

Jak dobierać kostiumy kąpielowe?

Dobranie kostiumu kąpielowego tak, by wyglądał na naszej sylwetce wprost idealnie, z całą pewnością dodaje sporo pewności siebie w trakcie wypoczynku na plaży czy na basenie. Aby tak się stało, nie trzeba być znawczynią plażowej mody, wystarczy raz sprawdzić, jakie opcje są dostępne na rynku, a potem być wierną wybranemu dla siebie krojowi.

Zacznij od wyboru góry kostiumu

Jakie biustonosze do strojów kąpielowych można najczęściej znaleźć na sklepowych półkach? Często będzie to bardotka, czyli stanik z przyciętą miseczką, która eksponuje górną część biustu. Idealna dla pań o małym i średnim biuście. Dziewczyny, które liczą na podniesienie i wyprofilowanie biustu, powinny zdecydowanie przymierzyć stanik z miseczką plunge.

Z kolei osoby aktywne i z większym biustem, aby czuć się bezpiecznie, mogą skorzystać z opcji full cup – którego miseczka osłoni dokładnie biust, a wspierający obwód utrzyma całość cały czas w jednym miejscu. W tej sytuacji w grę wchodzą również fantazyjne topy, czyli krótkie koszulki do pływania.

Nie zapominajmy o tym, jak ważny jest dół kostiumu kąpielowego

Od kilku lat w poważnych sklepach, które sprzedają kostiumy kąpielowe, można osobno dobierać biustonosz i majtki. To zbawienie nie tylko dla osób, których akurat te części ciała różnią się rozmiarem, ale też dla tych, które same chcą wybrać poziom zabudowania majtek.

Kostiumy kąpielowe możemy komponować obecnie z klasycznymi, lekko wykrojonymi majtkami z delikatnie podwyższonym stanem. Bez trudu można też znaleźć majtki, które zakrywają i pośladki, i dół brzucha. Z drugiej strony można też bez trudu znaleźć stringi lub majtki wiązane. Nie powinno być więc problemu z dobraniem modelu, który zasłoni dokładnie to, co ma zasłonić i jednocześnie podkreśli atuty.

Po fasonie — czas wybrać wzór

Bogactwo wyboru modeli w sklepach stacjonarnych i tych online, sprawia, że po wybraniu odpowiedniego fasonu, nie powinno być już problemu ze znalezieniem stroju, który służy sylwetce i zwyczajnie podoba się osobie, która go nosi.

Jeżeli chodzi o względy estetyczne można kierować zasadami takimi, jak unikanie dużych wzorów przy małym biuście czy dopasowanie kolorów do stopnia opalenia. Jednak najważniejsze jest, by wybrany kolor czy wzór nam się podobał.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *