Kulinaria

Z jakiego materiału opakowania jednorazowe?

Opakowania jednorazowe wykorzystywane są od wielu lat w różnorodnych lokalach gastronomicznych, barach szybkiej obsługi, czy też przez klientów indywidualnych. Jeżeli chodzi o branżę gastronomii, to hurtownia opakowań może zaoferować produkty wykonane z wielu różnych materiałów. Każde opakowanie ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Standardowe opakowania papierowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście opakowania jednorazowe papierowe. Produkty tego typu wykorzystywane są między innymi jako opakowania cukiernicze do tortów i słodkich ciast. Z wysokiej jakości papieru wykonywane są kartony na pizzę, talerze, kubki albo tacki jednorazowe. Papier jak powszechnie wiadomo jest surowcem naturalnym, dzięki czemu bez żadnego większego problemu może być poddany recyklingowy. Lokale gastronomiczne, które zwracają uwagę na ekologiczność, powinny postawić właśnie na papierowe opakowania.

Styropianowe opakowania

Nowością na rynku są styropianowe opakowania jednorazowe, które wykorzystywane są najczęściej do gorących potraw. Mowa tutaj przede wszystkim o zupach i daniach obiadowych. Styropian jak powszechnie wiadomo jest zdecydowanie bardziej wytrzymały niż zwykły papier. Sporym atutem styropianu jest także to, że dzięki niemu można na zdecydowanie dłużej utrzymać ciepło posiłków. Obiadowe pojemniki jednorazowe mogą być podzielone na kilka części, dzięki czemu są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Dla wielu osób sporym atutem styropianowych opakowań jest także to, że są one łatwe w transporcie.

Wytrzymałe opakowania plastikowe

Na samym końcu warto wspomnieć o plastikowych opakowaniach, które oferuje praktycznie każda szanująca się hurtownia opakowań. Jedną z największych zalet opakowań plastikowych jest to, że można z nich skorzystać nawet kilka razy. Największym zainteresowaniem cieszą się plastikowe kubki na napoje albo talerze na zupy, czy też pojemniki na ciasta. W plastikowych opakowaniach jednorazowych bardzo często podawane są sałatki, owoce i warzywa. Opisując największe zalety należy zaliczyć bardzo atrakcyjną cenę i dużą wytrzymałość. Nie można zapominać również o walorach estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *