Kulinaria

Smakowite i naturalne, czy przetwory owocowo warzywne

Przetwórstwo owocowo warzywne to bogata oferta różnego rodzaju przetworów, które są nieodłącznym elementem polskiej kuchni. Zajada się je wprost ze słoika, dodaje do pieczywa, herbaty, a także do innych potraw jak sałatki lub po porostu traktuje jako dodatek do niedzielnego obiadu.

Nie tylko sezon ogórkowy

W zakładach produkujących przetwory z warzyw i owoców uniwersalną i ponadczasową ofertę stanowią przetwory z ogórków. Są to przede wszystkim kwaśne ogórki kiszone, które uwielbiają wszyscy lub korniszony idealne nie tylko na kanapkę. Na sklepowych półkach można znaleźć jednak jeszcze więcej bardzo ciekawych propozycji jak ogórki z chili, w musztardzie, z miodem oraz wiele innych.

Przetwórstwo owocowo warzywne idzie jednak znacznie dalej i w ofercie znajdują się również inne przetwory z sezonowych warzyw. Są to przede wszystkim popularne sałatki z kapusty z dodatkiem między innymi papryki, marchewki, cebuli, ogórków, a także zielonych pomidorów, buraczków, a nawet szparagów. Takie dodatki jak chrzan, przecier ogórkowy czy szczawiowy to popularne dodatki do polskich zup.

Owoce pachnące latem

Stały kanon każdej przetwórni owocowo warzywnej to także przetwory z sezonowych owoców. Truskawki, wiśnie, śliwki, agrest, jabłka, porzeczki to najważniejsze składniki pysznych kompotów, konfitur, dżemów, powideł czy soków. Są świetnym dodatkiem do pieczywa, domowych naleśników, ciast i innych deserów.

Wyjątkowy smak i aromat przetworów to zasługa przede wszystkim zebranych w letnim sezonie owoców, które w tym czasie są najsmaczniejsze i najzdrowsze. Nie mniejsze znaczenie mają przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury, które często pochodzą z babcinych zapisków.

Niezastąpione na polskim stole

Przetwórstwo owocowo warzywne dostarcza smaczne i zdrowe przetwory, które od zawsze goszczą na polskich stołach. Są dodatkiem do niedzielnych obiadów, ciast, deserów, sałatek czy herbat.

Stosowane w niedużych przetwórniach tradycyjne metody przyczyniają się do tego, że te przysmaki opierają się całkowicie na naturalnych przyprawach i komponentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *