dom i ogród

Niezwykłe właściwości ręczników z mikrofibry

Dziesiątki zastosowań i prostota użytkowania – ręczniki z mikrofibry cieszą się rosnącą systematycznie popularnością. Czas więc zadać sobie pytanie o to, czym się charakteryzują i co sprawia, że tak wiele osób chce z nich korzystać na co dzień.

Mikrofibra – co to takiego?

Producent ręczników z mikrofibry wykorzystuje do ich tworzenia specjalny typ mikrowłókna bazujący na mieszance wyjątkowo cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Włókno jako takie nie jest postrzegane jako nowość. O innowacyjności możemy jednak mówić zarówno w kontekście splotu, jak i sposobu jego tkania. W obu przypadkach mamy do czynienia z rozwiązaniem na tyle specyficznym, że znacząco zmienia właściwości materiału.

Tym, co sprawia, że mikrofibra jest powszechnie chwalona, jest obecność warstwy teflonu na każdym pojedynczym włóknie. Tkanina bazuje zatem na mikroporach, które są w niej obecne w szczególnie dużej liczbie. Nazywa się je kapilarami i to właśnie one sprawiają, że korzystanie z ręczników z mikrofibry jest tak bardzo satysfakcjonujące.

Mikrofibra – na czym polega jej wyjątkowość?

Producenci ręczników z mikrofibry wykorzystują w pierwszej kolejności to, że jest ona w stanie w doskonały sposób chłonąć wodę. Kapilary wysysają ją, ma to miejsce przy tym bez względu na to, czy zajmujemy się czyszczeniem konkretnej powierzchni, czy też wycieraniem własnej skóry. Oczywiście, biorąc ręcznik z mikrofibry do ręki można odnieść wrażenie, że jest on mokry. Okazuje się jednak, że wytarcie się nim do sucha nie jest dla nikogo problemem.

Nie tylko chłonność ręczników z mikrofibry sprawia jednak, że cieszą się one dużą popularnością wśród swoich użytkowników. Trudno przecież nie docenić tego, że nie muszą mieć wcale dużych rozmiarów, aby być maksymalnie efektywnymi. Trudno nie docenić tego zwłaszcza wtedy, gdy myśli się o ręczniku zabieranym w podróż. Ograniczona pojemność toreb sprawia, że konieczne jest wprowadzenie pewnych ograniczeń. Niewielki ręcznik jest jednak w stanie doskonale poradzić sobie z zadaniami, jakie mu powierzamy. Jakby tego było mało, ręczniki wykonane z mikrofibry zwracają na siebie uwagę także dlatego, że są przykładami rozwiązań znanych z tego, że bardzo szybko schną. Nie trzeba martwić się więc o czas i przestrzeń do ich suszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *