dom i ogród

Gotowe domy to dzisiaj przykład nowoczesnego budownictwa

W ostatnich czasach w budownictwie nastała prawdziwa rewolucja i gotowe domy szturmem wtargnęły w tę branżę. Modyfikacja domów modułowych projekty ich, które stają się coraz ciekawsze oraz ich szybkość budowania sprawia, że budownictwo to zyskuje coraz więcej na swojej popularności. Dzięki tej metodzie gotowe domy powstają szybko i w ciągu kilku tygodni są już gotowe do zamieszkania.

Charakterystyka domów modułowych

Najważniejszy jest tutaj czas realizacji, który jest bardzo krótki. Domy w większej swojej części powstają w fabrykach. Na miejsce budowy są przywożone kompletne ich elementy, a następnie są składane. Dzięki temu nie ma potrzeby robienia niepotrzebnych przestojów na budowie z powodu opadów deszczu czy mrozu. Plac budowy pozostaje czysty, ponieważ nie występują prace typu mokrego. Wygodne domy modułowe projekty mają bardzo zróżnicowane. Można tutaj znaleźć dom całoroczny jak i równocześnie dom rekreacyjny na lato.

Z czego powstają domy modułowe?

Rosnące powodzenie domów modułowych sprawia, że coraz większa liczba inwestorów decyduje się na tego rodzaju budowę. Ponadto domy modułowe projekty mają takie, które uwzględniają każdą potrzebę danego inwestora. Dlatego też jest w czym wybierać i jest możliwość dopasowania odpowiedniego domu dla siebie i swoich potrzeb.

Gotowe domy szkieletowe powstają z gotowych prefabrykatów, którymi są ściany, stropy, a nawet i połowa domu.Ich konstrukcja jest szkieletowa, a cały jej rdzeń to drewno lub stal. Czasami taka konstrukcja wykonana jest z keramzytobetonu. Jest to taka stalowa rama wypełniona wypaloną gliną zmieszaną z błotem. Domy stalowe lub drewniane w fabryce powstają w 90 %, natomiast domy z keramzytobetonu powstają w fabryce w całości.Ściany takich domów najczęściej wypełnione są wełną mineralną i obudowane płytami wiórowymi lub gipsowo – kartonowymi.

Dlaczego lepiej jest wybrać dom modułowy?

Dom modułowy w niczym nie odbiega jakością od domu budowanego metodą standardową. Jest to dom ekologiczny, ergonomiczny i funkcjonalny. Można go w każdej chwili odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Cena budowy takiego domu czasami jest nawet niższa, niż budowa domu tradycyjnego. Najważniejszy jest tutaj także czas budowy. Inwestycja może zakończyć się bardzo szybko, a jej rezultaty mogą być doskonałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *