dom i ogród

Jakie są rodzaje mopów do sprzątania?

Kiedy zależy nam na tym, by jak najszybciej uporać się w porządkami w naszym domu, czy też jeśli prowadzimy działalność w zakresie usług sprzątających, warto posługiwać się wówczas odpowiednim sprzętem. W sprzedaży jest wiele urządzeń, dzięki którym pozbędziemy się zabrudzeń. Jednym typem asortymentu są mopy, które dzielą się na kilka rodzajów.

Płaskie mopy do sprzątania

Jeśli poszukujemy najbardziej uniwersalnego mopa, warto zwrócić uwagę na płaskie mopy do sprzątania, które kupimy w dobrej cenie na przykład w serwisie http://mopy-ceg.pl/. Tego typu urządzenia pozwolą nam wyczyścić na mokro większość powierzchni.

Wybierając płaskie mopy do sprzątania, będziemy mogli bez większego problemu pozbyć się zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Poradzimy sobie więc wtedy, gdy będziemy chcieli wyczyścić narożniki, bądź też powierzchnię, która znajduje się pod meblami.

Niewątpliwą zaletą takiego mopa jest to, że nie musimy się zastanawiać nad tym, do jakiego typu powierzchni się nada. Pasuje praktycznie do każdej, a więc i do mycia linoleum, i do podłogi drewnianej, czy do zmywania płytek ceramicznych.

Spray mop do sprzątania

W przypadku, gdy mamy nieco większe wymagania, możemy sięgnąć po nowoczesny sprzęt, na przykład po spray mop, który również zamówimy w sklepie http://mopy-ceg.pl/. Możemy go używać do codziennego sprzątania, niezależnie od tego, czy zależy nam na wyczyszczeniu podłogi na mokro, czy na sucho.

Jeżeli irytuje nas i męczy korzystanie z dodatkowych akcesoriów podczas mycia podłogi, takich jak różnego rodzaju wiadra, ten mop będzie właśnie dla nas. Tym bardziej, że nawet jeśli musimy uporać się ze sprzątnięciem podłogi o dużej powierzchni, zajmie nam to dosłownie kilka minut.

Wybierając ten mop, bardzo szybko zauważymy też, że dzięki niemu jeszcze oszczędniej zużywamy zarówno wodę potrzebną na zmycie danej powierzchni, jak i środki czystości. Niewątpliwą jego zaletą jest też to, że oprócz standardowego zmywania, możemy nim również zamiatać.

Obrotowe mopy do sprzątania

W przypadku kiedy poszukujemy mopa do konkretnej podłogi, na przykład do tej z desek drewnianych, bądź wykonanej z paneli laminowanych, warto wtedy zdecydować się na mop obrotowy.

Mop obrotowy jest w standardzie wyposażony w wiadro, gdzie można odcisnąć nadmiar wody gromadzącej się we frędzlach. Ze względu na to, że zakończenie mopa jest wykonane z frędzli z mikrofibry, bądź z bawełny, możemy liczyć na to, że uda nam się za jego pomocą dokładnie zebrać zanieczyszczenia z czyszczonej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *