biznes

Wózki transportowe: rodzaje i zastosowanie

Marka Schoeller Allibert to firma, która specjalizuje się w produkcji między innymi pojemników o różnorodnym przeznaczeniu, jak również i wózków transportowych. W szczególności dużą popularnością cieszą się ostatnie wymienione produkty.

Zalety wózków transportowych

Wózki transportowe od Schoeller Allibert – co ważne – posiadają szereg zalet. Wśród nich należy przede wszystkim wymienić to, że pozwalają one na zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniami w trakcie przewożenia oraz znacząco podnoszą efektywność pracy. Co ciekawe, zwiększają także szybkość przewożenia niektórych produktów. Niektóre wózki do transportu (wózki osiatkowane) pozwalają przewozić także elementy drobne.

W głównej mierze znajdują one swoje zastosowanie w przypadku transportu różnego rodzaju przedmiotów, przede wszystkim o dużych gabarytach, takie jak na przykład sprzęt AGD, meble oraz paczki kurierskie. Wózki dolly pozwalają również oszczędzić siły pracowników oraz nie nadwyrężyć organizmu. Ich pomoc umożliwia także sprawniejszą pracę.

Rodzaje wózków do transportu

Obecnie na rynku istnieje możliwość zakupu różnego rodzaju wózki transportowe. Są one przystosowane do odmiennych ciężarów, a także wykorzystywane w magazynach czy działalnościach usługowych.

Przede wszystkim największą popularnością cieszą się wózki magazynowe, czyli takie, które posiadają cztery lub dwa koła. Umożliwiają one transportowanie na płaskiej platformie rozmaity asortyment oraz przewiezienie go w inne, dowolne miejsce. Są one niezwykle wytrzymałe oraz wyróżniają się możliwością transportu produktów o wadze nawet do kilkuset kilogramów. Wykorzystuje się je w sklepach, na zapleczach oraz w magazynach.

Warto również zwrócić uwagi na wózki widłowe, które określane są także jako „paleciaki”. Wyróżnia je możliwość uniesienia ciężaru nawet kilku ton. Posiadają one widły, które są powierzchnią użytkową – to właśnie na nich trzyma się towar w trakcie przewożenia. Co ważne jednak, paleciaki same w sobie są niezwykle ciężkie.

Nie każdy ma również świadomość, że w domu także można stosować wózki do transportu. Najlepiej w zaciszu prywatnym sprawdzą się na przykład wózki dwukołowe, wózki schodowe (najlepiej nadają się do transportu przedmiotów na wyższe piętra budynku, w domach, w których nie ma żadnej windy), jak również i wózki półkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *