Uroda i zdrowie

Salon fryzjerski – co jest potrzebne na starcie?

Gdy zakładasz salon fryzjerski, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak przeprowadzić to przedsięwzięcie. Jednak stres oraz ilość spraw do załatwienia czy mebli, sprzętu albo kosmetyków do kupienia, może przytłoczyć. Dlatego przeczytaj nasze szybkie podsumowanie tego, co potrzebne jest do wyposażenia salonu.

Wyposażenie – meble zajmujące dużo miejsca

Najlepiej byłoby zacząć to podsumowanie od rzeczy największych. Na pewno będą ci potrzebne wygodne i przede wszystkim regulowane fotele oraz duże lustra. Miłym zaskoczeniem dla klientów będą też podnóżki przed fotelem z myjką fryzjerską. A dla wielu znawców fryzjerskiego fachu, myjka fryzjerska to jedno z najważniejszych urządzeń w ich salonach.

Nie wolno zapominać, że szeroki zakres usług fryzjerskich sprawia, że przy różnych fryzurach należy używać zupełnie różnych narzędzi. Biorąc pod uwagę to oraz dbałość o higienę, możemy uzbierać bardzo duże ilości różnorodnych sprzętów czy fartuchów. Dlatego, aby to wszystko bezpiecznie przechowywać, trzeba zadbać o pojemne szafy.

Co powinno się znaleźć w tych szafkach?

Gdy już kupisz odpowiednią ilość szaf, stolików oraz mobilnych szafek fryzjerskich, trzeba je wypełnić. Jako osoba z branży najlepiej wiesz, jakie sprzęty najczęściej się przydają, czyli suszarki, prostownice czy lokówki. Koniecznie zgromadź też duże ilości nożyczek (w różnych rozmiarach) i trymerów, a także maszynki do golenia.

Do czesania oczywistym akcesorium będą różnorodne szczotki w wielu kształtach oraz szczotki. Na pewno przyda się też porządny zapas fartuchów oraz produkty do wycierania włosów. Nie można też zapomnieć o wszystkich rzeczach, które przydają się przy farbowaniu.

Najważniejsze rzeczy w salonie fryzjerskim

Nie wolno zapominać o tym, co w największym stopniu pozwala fryzjerom na okiełznanie włosów licznych klientów. Mowa oczywiście o kosmetykach. Tych może uzbierać się wyjątkowo dużo, bo mowa o szamponach czy stylizatorach, z których większość dedykowana jest dla określonego rodzaju włosów.

Jak widać, urządzając salon, trzeba pomyśleć o wielu rzeczach. Nie wszystkie są tak istotne jak, na przykład myjka fryzjerska, ale większość jest w pracy stylisty fryzur bardzo przydatna, i to praktycznie codziennie.

Myjki fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *