Uroda i zdrowie

Kilka rad dotyczących sztucznych rzęs

Spektakularny efekt w makijażu można uzyskać za sprawą tzw. kępek rzęs. Przykleja się je do powieki, aby zagęścić, wydłużyć i jeszcze bardziej podkreślić naturalne włoski. Takie sztuczne rzęsy można kupić w każdej drogerii, by później samodzielnie je zaaplikować. Jak to jednak zrobić, aby utrzymały się one na powiekach przez całą noc?

Czym są rzęsy „całościowe”, a czym kępki?

Jest to jedna z odmian sztucznych rzęs. Pozwala ona na jednorazowe wydłużenie i podkreślenie naturalnych włosków. Dzięki rzęsom całościowym spojrzenie nabiera wyjątkowego wyrazu. Staje się bardziej głębokie i tajemnicze.

W przeciwieństwie do rzęs całościowych kępki rzęs dają większą dowolność i są bardziej uniwersalne. Z ich pomocą można osiągnąć niemalże dowolny efekt. Wszystko zależy od tego, gdzie się je przyklei i ile się ich zastosuje. Lepiej od rzęs całościowych dopasowują się one do kształtu oka.

Jak wybrać odpowiednie sztuczne rzęsy?

Na sam początek warto postawić na model lekki i wyglądający w miarę naturalnie. Grube i bardzo długie włoski dają co prawda spektakularny efekt, ale są niestety mocno odczuwalne na powiece i kobietom, które nigdy wcześniej nie miały z nimi do czynienia, najpewniej będą przeszkadzać. Zdecydowanie najwygodniejsze są natomiast kępki. To od nich warto rozpocząć przygodę z doczepianiem sztucznych rzęs.

Zakupione już rzęsy należy też dopasować do oka. Bardzo często okazują się one po prostu za długie, a wtedy nie będą wyglądać dobrze. Spokojnie można je natomiast skrócić lub przyciąć po bokach, aby zgrały się one z rzęsami naturalnie występującymi na powiekach.

Jak „to” przykleić?

Teraz w ruch musi pójść specjalny klej do rzęs. Zanim się go jednak zastosuje, warto wytuszować naturalne rzęsy, aby wzmocnić końcowy efekt makijażu. Cienką warstwę kleju należy nałożyć następnie tuż przy linii włosków, starając się to zrobić jak najdokładniej. Do tego celu warto użyć specjalnego pędzelka. Palce mogą sobie nie poradzić z tym zadaniem.

Na warstwie kleju należy teraz umieścić sztuczne rzęsy i bardzo delikatnie docisnąć je do powieki oraz przytrzymać tak przez przynajmniej kilka lub kilkanaście sekund. Dobrze przyczepiona kępka nie powinna być wyczuwalna na oku. Nie może ona sprawiać dyskomfortu.

Sztuczne rzęsy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *