Uroda i zdrowie

Czym zajmuje się lekarz trycholog?

Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami skóry głowy oraz włosów. Choć nie są to zazwyczaj problemy zagrażające życiu, w wielu wypadkach warto zwrócić się do lekarza specjalisty, zamiast borykać się z długotrwałymi problemami natury estetycznej lub podrażnieniami skóry. Kiedy należy wybrać się do trychologa?

Jakimi schorzeniami zajmuje się lekarz trycholog?

Najczęstszymi dolegliwościami, z którymi ma do czynienia lekarz trycholog, są różne typy łysienia oraz podrażnień skóry głowy. Do trychologa zwracamy się w przypadku łojotoku skóry głowy, przewlekłego łupieżu i podrażnień, zmian łuszczycowych w obrębie skóry głowy czy też włosów przetłuszczających się.

Łysienie i inne dolegliwości związane ze skórą głowy nie są jedynie problemem estetycznym i nie powinno się ich bagatelizować. Warto wiedzieć o tym, że problemy z włosami mogą sygnalizować zatrucie lub poważniejszą chorobę ogólnoustrojową, a wizyta u trychologa pozwoli wykluczyć lub potwierdzić taką diagnozę.

Metody leczenia

Trychologia jako dziedzina medycyny wyodrębniła się dosyć późno, pod sam koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Tam powstał pierwszy instytut zajmujący się badaniem chorób włosów oraz sposobów ich leczenia, a następnie pierwsza klinika. W Polsce za pioniera trychologii uważa się profesora Wojciecha Kostaneckiego, autora publikacji „Choroby włosów”.

Choć nadal nie odkryto leku na dotykające znaczną część mężczyzn łysienie androgenowe, dostępne jest wiele nowoczesnych metod leczenia innych typów łysienia. Podobnie jest z przewlekłymi schorzeniami skóry głowy, które najczęściej okazują się stosunkowo proste do wyleczenia.

Dobry Trycholog Katowice

Szukając gabinetu trychologa Katowice, do którego warto umówić się na wizytę, przede wszystkim należy sprawdzić lokalne fora. Opinie pacjentów mogą powiedzieć nam bardzo wiele o podejściu lekarza oraz jego zaleceniach.

Przed wybraniem konkretnego gabinetu powinniśmy również sprawdzić, czy ma w swojej ofercie nowoczesne terapię i wysokiej jakości sprzęt. Przykładem mogą być lasery trychologiczne, które świetnie sprawdzają się w terapii niektórych typów łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *