Uroda i zdrowie

Czy warto zdecydować się na depilację laserem?

Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia nie w każdym przypadku się sprawdzają. Tutaj istotna jest efektywność, czyli czas, po jakim odrastają włoski, i brak skutków ubocznych. Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych metod depilacji – na przykład z depilacji laserowej.

Rezultaty depilacji laserowej

Depilacja laserowa polega na emisji światła o odpowiedniej długości fali na poszczególne owłosione partie skóry. Światło zostaje pochłonięte przez melaninę zawartą we włoskach, uszkadzając ich strukturę, a tym samym zapobiegając dalszemu wzrostowi. Jest to metoda najbardziej polecana osobom o jasnej karnacji i ciemnych, mocno widocznych włoskach. Efektem depilacji laserowej są gładkie, pozbawione nawet drobnych, delikatnych włosków partie ciała bez konieczności ponownego usuwania ich po okresie kilku dni czy kilku tygodni. Aby uzyskać maksymalne efekty depilacji laserowej, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie w ciągu kilku miesięcy. Daje to rezultat skóry pozbawionej owłosienia przez kolejnych kilka lat.

Cena depilacji laserowej

Nie jest to zabieg tani, lecz dający pewność gładkiego ciała na kilka lat – bez konieczności bolesnej depilacji elektrycznym depilatorem co kilka tygodni, czy golenia włosków co kilka dni. Jeden zabieg w zależności od miejsca depilacji, to koszt 100-400 złotych. Maksymalna cena zabiegu dotyczy depilacji laserowej łydek, czyli największego obszaru. Takich zabiegów należy wykonać od trzech do sześciu, co daje maksymalny koszt około 2400 złotych. Trudno tę cenę porównać do kosztów kupna maszynek jednorazowych i pianek do golenia przez kilka lat, jednak wiele osób decyduje się ta ten zabieg dla oszczędności nie tyle pieniędzy, co własnego czasu.

Czy warto?

Osoby, które mają dość ciemne i grube włoski, muszą golić nogi czy pachy nawet codziennie by uniknąć nieestetycznych czarnych kropek. Golenie się nie jest zabiegiem bolesnym, żmudnym czy czasochłonnym, jednak zdecydowanie lepiej jest poddać się kilku zabiegom depilacji laserowej i „mieć z głowy” kwestie golenia łydek czy pach na kolejnych kilka lat. Depilacja laserowa jest polecana w szczególności osobom, które po depilacji mechanicznej lub goleniu nabawiają się podrażnień skóry, ponieważ światło lasera działa łagodząco na różne zmiany skórne. Jest to szczególnie ważne w partiach wrażliwych – pod pachami czy w pachwinach, gdzie skóra jest znacznie bardziej delikatna i skłonna do podrażnień.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *