Uncategorized

Jazda – tylko na trzeźwo

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest w naszym kraju zabronione. I słusznie. Wsiadając za kierownicę po wypiciu nawet jednego, niewinnego piwa, nasz refleks znacznie się pogarsza. Dodatkowo zmienia się także zdolność postrzegania niebezpiecznych sytuacji na drodze oraz oczywiście wzrasta prawdopodobieństwo zaśnięcia za kierownicą.

Profesjonalny alkomat

Profesjonalny alkomat daje nam szansę sprawdzić, czy najzwyczajniej już wytrzeźwieliśmy. To dobre rozwiązanie, kiedy przykładowo na drugi dzień, mamy wracać z wesela, a nie jesteśmy pewni, czy już możemy. Warto w takim przypadku sięgać po profesjonalne alkomaty, najlepsze będą alkomaty policyjne. Są one odpowiednio skalibrowane, a certyfikaty jakości potwierdzają, że są to urządzenia wiarygodne, którym można zaufać.

Alkomaty policyjne znajdują się na każdym posterunku policji. Więc jeśli nie posiadamy swojego alkomatu, warto podejść lub poprosić kogoś ze znajomych, aby zawiózł nas na policyjny posterunek, gdzie będziemy mogli sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. To najlepsze i najrozsądniejsze rozwiązanie.

Alkomaty policyjne sklep

Takie alkomaty, które dostępne są na posterunku policji, możemy zakupić także w wybranych sklepach, oferujących tego typu asortyment. Jeżeli często zdarzają nam się sytuacje, że nie jesteśmy pewni, czy możemy prowadzić samochód, warto być może zainwestować w taki alkomat profesjonalny. W końcu lepiej mieć pewność, że nie stwarzamy zagrożenia na drodze i upewnić się o tym zawczasu, zanim będzie za późno.

Alkomaty policyjne sklep z takimi akcesoriami może być także online. Alkomat wystarczy zamówić przez internet, a kurier dostarczy nam go do drzwi naszego mieszkania.

Surowa kara za jazdę po alkoholu

Wsiadając do samochodu jako kierowca, pod wpływem alkoholu, narażamy siebie nie tylko na niebezpieczeństwo. Przede wszystkim narażamy też zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo za takie nieodpowiedzialne zachowanie, grozi surowa kara, która wiąże się nawet z utratą prawa jazdy. Warto to przemyśleć, zanim przyjdzie nam do głowy, aby jechać gdziekolwiek pod wpływem alkoholu. Taka wycieczka może nas naprawdę słono kosztować, więc lepiej nie ryzykować i poprosić o podwiezienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *