Uncategorized

Czy warto kupić alkomat?

Choć może wydawać się zbędnym wydatkiem – elektroniczny alkomat – jest wart rozważenia jego zakupu. Dlaczego? Na co dobrze będzie zwrócić uwagę? Jakie powinien mieć cechy? Wszystkie te kwestie zostaną omówione poniżej.

Gdzie szukać mierników trzeźwości?

Cieszące się coraz większym zainteresowaniem alkomaty można aktualnie kupić w wielu miejscach. Sklepy z alkomatami najłatwiej znaleźć w internecie gdzie można też, na spokojnie, zapoznać się z parametrami danego sprzętu. Elektroniczny alkomat powinien być niezawodny, gdyż to, między innymi, od niego zależy bezpieczeństwo jazdy kierowcy i innych uczestników ruchu. Urządzenie to może być wrażliwe na inne, niż alkohol, substancje znajdujące się w wydychanym przez człowieka powietrzu. Przypadek ten dotyczy, na przykład, sytuacji gdy badaniu alkomatem podda się osoba chorująca na cukrzycę. W takich okolicznościach alkomat może zareagować na aceton, a dokładnie na ciała ketonowe znajdujące się w wydychanym przez cukrzyków powietrzu. Zdarza się, że wyniki zostaną wtedy przekłamane. Mało tego, słabej jakości alkomat jest w stanie pokazać nieprawdziwy wynik pomiaru nawet za sprawą miętowej gumy do żucia czy też cukierków miętowych.

Alkomaty sklep – jaki jest stosunek ceny do jakości?

Jak zostało wspomniane wyżej, mierniki trzeźwości różnią się znacznie czułością i precyzją pomiaru. Ich jakość jest bardzo ważna, gdyż, niekiedy, trudno jest samodzielnie stwierdzić czy w organizmie nie znajdują się wciąż resztki wypitego alkoholu. Nawet jeśli minęło już sporo czasu mylne poczucie trzeźwości może być tragiczne w skutkach. Z pomocą przyjdzie tu dobrej jakości urządzenie do mierzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Sklepy z alkomatami oferują produkty w różnych wariantach. Aby móc polegać na alkomacie, warto sięgnąć po sprzęt z wyższej półki cenowej – alkomaty z sensorem elektrochemicznym. Charakteryzuje je o wiele większa dokładność, minimalny poziom błędu i odporność na ewentualne, inne niż alkohol, substancje. Sensor tego typu alkomatu reaguje wyłącznie na molekuły alkoholu.

Kalibracja urządzenia. Alkomaty sklep

Dobrze jest wiedzieć, że każdy alkomat (bez względu na jego rodzaj) wraz z ilością wykonanych prób osłabia swoją dokładność i wymaga okresowej kalibracji. W tym celu należy korzystać z profesjonalnych, serwisowych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *